Naršymo kelias

ES šalys raginamos griežtinti kovos su rūkymu teisės aktus.

Komisija ragina iki 2012 m. visoje ES uždrausti rūkyti English viešose vietose.

Šiuo metu visose ES valstybėse narėse nustatytos vienokios ar kitokios apsaugos nuo pasyvaus rūkymo ir nuo jo žalingų padarinių taisyklės, tačiau įvairiose šalyse jos labai skiriasi.

Griežčiausi teisės aktai – JK ir Airijoje: visiškai uždrausta rūkyti darbo patalpose ir viešose vietose, įskaitant viešus restoranus ir barus. 2010 m. tokios nuostatos turėtų įsigalioti ir Bulgarijoje.

Graikijoje, Italijoje, Maltoje, Švedijoje, Latvijoje, Suomijoje, Slovėnijoje, Prancūzijoje ir Nyderlanduose priimti draudimo rūkyti teisės aktai, kuriuose nurodyta, kad rūkyti galima tik specialiose uždarose patalpose.

Dabar ES siūlo parengti visoms 27 valstybėms narėms vienodus teisės aktus, kad būtų galima griežčiau reguliuoti rūkymą viešose ir darbo vietose.

Antriniai dūmai, kuriais kvėpuojant rūkoma pasyviai, yra susiję su širdies ligomis ir plaučių vėžiu. Manoma, kad dar 2002 m. ES nuo pasyvaus rūkymo namuose arba darbe mirė apie 19 000 nerūkančiųjų.

Tabakas – pagrindinė europiečių mirties priežastis, kurios galima išvengti. Dėl jo kasmet miršta apie 650 000 žmonių. Tabako gaminius vartoja vienas iš trijų (maždaug 170 milijonų) europiečių.

Naujos kovos su rūkymu kampanijos metu ES ragina europiečius į internetą įkelti filmukų, kuriuose rodoma, kaip jie atsisakė įpročio rūkyti. Į šį raginimą atsiliepė šimtai žmonių. Jų filmukus galima peržiūrėti kampanijos interneto svetainėje.

Už gyvenimą be tabako

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos