Naršymo kelias

Jūra, saulė ir SMS žinutės - 30/06/2009

Animacinis filmukas apie pliaže besideginantį mobilųjį telefoną @EB

ES apribojo tarptinklinio ryšio paslaugų kainas: naudotis mobiliaisiais telefonais viešint užsienyje bus daug pigiau

Liepos 1 d. įsigaliojus naujoms ES tarptinklinio ryšio paslaugų taisyklėms, naudotis mobiliaisiais telefonais užsienyje bus bent 60 % pigiau.

Atostogautojų džiaugsmui bus sumažinti mokesčiai, kuriuos telefoninio ryšio bendrovės gali nustatyti už tarptinklinio ryšio paslaugas, t. y. naudojimąsi mobiliaisiais telefonais užsienyje.

ES pirmą kartą nustatė trumpųjų žinučių ir duomenų perdavimo paslaugų kainų ribas. Taisyklėmis bus sumažinti ir pokalbių mobiliuoju telefonu tarifai.

Išsiųsti SMS žinutę iš kitos ES valstybės narės dabar kainuos ne daugiau kaip 11 euro centų (arba atitinkamą sumą lito centais) – tai nesiekia ir pusės dabartinio 29 euro centų vidurkio (šalies viduje ši paslauga kur kas pigesnė). SMS gavimas kitoje ES šalyje ir toliau bus nemokamas.

Mokesčiams už kitas tarptinklinio ryšio paslaugas, pvz., e. laiškų, nuotraukų siuntimą ar naršymą internete, nustatyti didmenos lygmens apribojimai. Tai reiškia, kad bus ribojami mobiliojo ryšio operatorių vienų kitiems taikomi tarifai.

Didmenos lygmens kainos riba už vieną parsisiųstą megabaitą bus 1 EUR, o šiuo metu ji yra 1,68 EUR. Didžiausias leistinas įkainis 2010 m. sumažės iki 80 centų, o 2011 m. – iki 50 centų. Kainos nurodytos be PVM mokesčio.

Vartotojai taip pat turės galimybę naudotis automatinio mobiliojo ryšio paslaugų nutraukimo paslauga, telefono sąskaitai pasiekus 50 EUR ribą (arba didesnę, jei vartotojai to pageidautų). Tai padės išvengti pribloškiančių sąskaitų, kaip tai atsitiko vienam Vokietijos vartotojui: jis viešėdamas Prancūzijoje parsisiuntė telefonu televizijos programą, o vėliau gavo 46 000 EUR sąskaitą.

Pagal naujas taisykles mobiliojo ryšio operatoriai mokesčius už tarptautinius skambučius turės skaičiuoti ne už minutę, bet už sekundę po pirmųjų 30 sekundžių. Dėl to telefonų sąskaitos turėtų sumažėti 20 %.

ES pradėjo riboti mokesčius už tarptautinius skambučius 2007 m., kai nustatė, kad jie buvo vidutiniškai keturgubai brangesni nei skambučiai šalies viduje ir kad tarifai už juos įvairiose šalyse labai skyrėsi.

 

ES tarptinklinio ryšio paslaugų svetainė English

Jūra, saulė ir SMS žinutės svetainėje „Facebook“ English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos