Navigačný riadok

Pridaj sa do boja proti drogám - 26/06/2009

Narkoman páliaci heroín na lyžičke ©Reporters

Nová protidrogová kampaň – proti drogám sa musíme spojiť všetci

EÚ vyzýva všetkých Európanov, aby sa pripojili k novej protidrogovej kampani a sami sa rozhodli, ako k nej prispejú.

Kampaň bola odštartovaná 26. júna počas slávnosti venovanej medzinárodnému dňu proti zneužívaniu drog English , ktorý organizuje OSN.

Ku kampani sa ten istý deň pridalo 21 organizácií, ktoré sa zaviazali zvyšovať informovanosť o nebezpečenstvách súvisiacich s užívaním drog. Ide o mládežnícke a charitatívne skupiny, ako aj skupiny poskytujúce podporu pre drogovo závislých.

Účastníci kampane musia byť pripravení realizovať konkrétny akčný plán, ale môžu sa sami rozhodnúť, aké opatrenia pri tom podniknú. Aby sa zaistilo, že slová povedú k činom, účastníci kampane by sa mali písomne zaviazať k splneniu svojich cieľov.

Kampaň moderovali Nikos Aliagas, francúzsky televízny moderátor pôvodom z Grécka, a Jerzy Owsiak, známy z poľských sociálnych kampaní.

Každý rok umrie v Európe v dôsledku predávkovania 7 000 až 8 000 ľudí. Ide zväčša o heroín, ktorý je hlavnou príčinou smrti mladých ľudí v Európe, hlavne mužov v mestách.

Táto droga, ktorá je vysoko návyková a často vedie k predávkovaniu, prispieva prostredníctvom kontaminovaných injekčných ihiel aj k šíreniu HIV a hepatitídy C.

Európska akcia v oblasti drog – záväzky DeutschEnglishfrançais

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy