Ścieżka nawigacji

Narkoman podgrzewający na łyżce heroinę ©Reporters

Celem nowej kampanii antynarkotykowej jest wypowiedzenie powszechnej wojny narkotykom.

UE wzywa wszystkich Europejczyków do udziału w nowej kampanii antynarkotykowej. Każdy może sam zdecydować, w jaki sposób zamierza osiągnąć dany cel.

26 czerwca uroczyście zainaugurowano kampanię wpisującą się w obchody Międzynarodowego Dnia Walki z Nadużywaniem Narkotyków i Nielegalnym Handlem Narkotykami English .

Dwadzieścia jeden organizacji zadeklarowało chęć udziału w kampanii i zobowiązało się do podjęcia działań mających uświadomić społeczeństwu zagrożenia związane z nadużywaniem substancji uzależniających. Wśród zainteresowanych stron są stowarzyszenia młodzieżowe, charytatywne i grupy wsparcia dla uzależnionych.

Uczestnicy muszą zobowiązać się do zrealizowania konkretnego planu działania, jednak sami będą mogli zdecydować o tym, jakie środki podejmą. Aby mieć pewność, że nie wycofają się ze swoich zobowiązań, poproszono o dobrowolne podpisanie deklaracji.

Oficjalnego otwarcia europejskiej kampanii w sprawie narkotyków dokonali pochodzący z Grecji dziennikarz francuskiej telewizji Nikos Aliagas oraz polski działacz społeczny Jerzy Owsiak.

Co roku w Europie umiera od 7 do 8 tys. osób z powodu przedawkowania narkotyków. W większości przypadków przyczyną jest zażycie heroiny, która jest główną substancją odpowiedzialną za śmierć młodych ludzi w Europie, zwłaszcza mężczyzn mieszkających w miastach.

Heroina jest wysoce uzależniająca i łatwo ją przedawkować. Przyczynia się również do rozprzestrzeniania się HIV/AIDS i wirusowego zapalenia wątroby typu C, którymi można się zarazić, używając zanieczyszczonych igieł.

Europejska kampania w sprawie narkotyków − zobowiązania DeutschEnglishfrançais

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki