Navigācijas ceļš

Izpildīsim savu pienākumu cīņā pret narkotikām - 26/06/2009

Heroīna lietotājs karotē dedzina heroīnu ©Reporters

Jauna pretnarkotiku kampaņa mobilizē cilvēkus cīņai

ES aicina visus eiropiešu iesaistīties jaunā narkotiku apkarošanas kampaņā, kurā katrs izlemj, ko var darīt lietas labā.

Kampaņa tika atklāta 26. jūnijā ANO Starptautiskajai pretnarkotiku dienai English veltītā ceremonijā.

Divdesmit viena organizācija šajā pasākumā ar parakstu uzreiz apliecināja savu līdzdalību un apņemšanos rīkoties, lai brīdinātu par briesmām, ko slēpj narkotisko vielu lietošana. To vidū ir jauniešu un labdarības organizācijas, kā arī narkomānu atbalsta grupas.

Dalībniekiem jābūt gataviem īstenot konkrētu rīcības plānu, bet viņi paši izlemj, kādus pasākumus vēlas veikt. Lai nodrošinātu, ka dalībnieki izpilda pēc pašu ierosmes izvēlētus pienākumus, viņiem sava apņemšanās ir jāapliecina ar parakstu.

Pasākumā piedalījās grieķu izcelsmes Francijas TV programmu vadītājs Nikoss Aliagass un Polijas sabiedrisko kampaņu vadītājs Jeržī Ovsjaks.

Katru gadu no narkotiku pārdrozēšanas Eiropā mirst 7000 līdz 8000 cilvēku. Lielākajā daļā šo gadījumu vainojams heroīns — visbiežāk sastopamais nāves cēlonis Eiropas jauniešiem, īpaši jauniem vīriešiem pilsētās.

Nerunājot par to, ka atkarība no heroīna rodas sevišķi ātri un to var viegli pārdozēt, tas veicina HIV un C hepatīta izplatīšanos, jo ar abām slimībām var inficēties, lietojot inficētas šļirces.

ES akcija narkotiku jomā — saistības DeutschEnglishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites