Navigatsioonitee

Uimastialane algatus - 26/06/2009

Narkomaan kuumutab lusikas heroiini ©Reporters

Uus uimastitevastane kampaania läheb massidesse.

EL kutsub kõiki eurooplasi üles ühinema uue uimastitevastase kampaaniaga ning otsustama igaüks ise, kuidas ta saab sellesse oma panuse anda.

Kampaania algas 26. juunil ÜRO uimastite kuritarvitamise vastu võitlemise päeva English tähistamisega.

Kakskümmend üks organisatsiooni registreerisid end kohe, lubades võtta meetmeid, millega suurendatakse teadlikkust uimastite kuritarvitamisega seotud ohtudest. Registreerunute hulgas on noorsoo- ja heategevusorganisatsioone ning sõltlaste tugirühmi.

Osalejad peavad olema valmis konkreetse tegevuskava elluviimiseks, kuid nad saavad ise otsustada, kuidas seda teha. Vabatahtlikud allkirjastavad lubaduse täita oma kohustusi.

Ürituse avasid Kreeka päritolu Prantsuse televisiooni saatejuht Nikos Aliagas ja kampaanias osalev poolakas Jerzy Owsiak.

Euroopas sureb uimastite üledoosi tagajärjel igal aastal 7000 kuni 8000 inimest. Peamiselt kasutatakse heroiini, mis on olnud kaua aega Euroopas peamine noorte (eelkõige linnades elavate meeste) surma põhjus.

Heroiinist tekib kergesti sõltuvus ning seda on lihtne üle doseerida. Lisaks sellele aitab see saastunud süstlanõelte vahendusel kaasa HIVi ja C-hepatiidi levikule.

Euroopa uimastialane algatus - kohustused DeutschEnglishfrançais

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad