Cesta

Společně proti drogám - 26/06/2009

Drogově závislý ohřívá na lžičce heroin ©Reporters

Cílem nové protidrogové kampaně je zapojit občany.

Evropská unie vyzývá všechny Evropany, aby se zapojili do nové protidrogové kampaně. Jak k boji proti drogám přispějí, nechává na nich.

Kampaň byla zahájena 26. června během akce konané u příležitosti mezinárodního dne boje proti drogám English .

Jednadvacet organizací podepsalo na místě závazek, jenž představují různé činnosti zaměřené na zvyšování informovanosti o nebezpečích, která zneužívání omamných látek způsobuje. Jedná se o mládež, charitativní organizace a skupiny poskytující pomoc drogově závislým.

Účastníci musí být připraveni realizovat konkrétní plán. Jaká bude jeho přesná náplň, zůstává na nich. Podpis závazků by měl dobrovolníky motivovat k tomu, aby svým slibům dostáli.

Akcí provázeli francouzský televizní moderátor řeckého původu Nikolas Aligas a polský aktivista v sociální oblasti Jerzy Owsiak.

Na předávkování drogami zemře v Evropě každý rok 7 až 8 tisíc lidí. Většinu životů má na svědomí heroin, který ve statistikách úmrtí mladých v Evropě, zejména pak u mužské části městské populace, dlouhodobě vede.

Kromě vysoké návykovosti a vysokému riziku předávkování tato droga také přispívá k šíření viru HIV a hepatitidy C, jež se přenášejí infikovanými injekčními jehlami.

Závazky evropské protidrogové kampaně DeutschEnglishfrançais

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy