Navigācijas ceļš

Klimata pārmaiņas — rīkoties un pielāgoties! - 22/06/2009

Zaļās nedēļas logotips © EC

Zaļajā nedēļā no 23. līdz 26. jūnijam cilvēki apspriedīs vides aizsardzības jautājumus.

ES ir uzņēmusies vadošo lomu cīņā pret klimata pārmaiņām. Tā ir apņēmusies līdz 2020. gadam par vismaz 20 % samazināt siltumnīcefekta gāzu emisiju (salīdzinājumā ar 1990. gada līmeni) un par 20 % palielināt atjaunīgās enerģijas īpatsvaru savā energoapgādē. Gaidāms, ka Kopenhāgenā decembrī pieņems jaunu starptautisku nolīgumu par klimata pārmaiņām, kurš aizstās pašlaik spēkā esošo Kioto nolīgumu.

Tāpēc nav pārsteidzoši, ka šogad — devītajā gadā, kopš atzīmē Zaļo nedēļu English, — lielākā uzmanība veltīta klimata pārmaiņām, par devīzi izvirzot “Rīkoties un pielāgoties!”. Tēmu lokā visvairāk izceļas šādi jautājumi: kā panākt vienošanos Kopenhāgenas konferencē, kā līdz 2050. gadam pārveidot tautsaimniecību, lai tā neradītu ogļskābās gāzes izmešus, un kā aizsargāt ekonomiku un vidi pret klimata pārmaiņām.

Briselē Zaļās nedēļas laikā notiks dažādas diskusijas un darbsemināri, kā arī vairāki plašai publikai pieejami pasākumi. To vidū ir arhitekta Lika Šuitena vadībā tapusī izstāde par nākotnes pilsētplānošanu English un filmas “Stulbuma laikmets” English (The Age of Stupid) īpašie seansi.

24. jūnijā paziņos, kam piešķirs LIFE balvas par vides aizsardzības projektiem English. Piemēram, divi visnotaļ reāli pretendenti ir Itālijas projekts par ekoloģisko aerosolu sistēmu, kas ādu apstrādes rūpniecībā par 95 % samazina ķīmisko vielu, enerģijas un ūdens patēriņu, un Lielbritānijas projekts par notekūdeņu drošāku attīrīšanu un teritoriālo pārplānošanu.

Zaļā nedēļa ir lielākā ikgadējā konference par Eiropas vides aizsardzības jautājumiem, kur sastopas ES iestāžu, uzņēmumu, nevalstisko organizāciju, valstu iestāžu un zinātnieku aprindu pārstāvji.

2009. gada Zaļās nedēļas tīmekļa vietne English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites