Naršymo kelias

Klimato kaita. Kovoti ir taikytis - 22/06/2009

„Žaliosios savaitės“ logotipas © EB

„Žaliąją savaitę“ (birželio 23–26 d.) bus aptariamos aplinkos problemos.

ES yra kovos su klimato kaita lyderė. Ji įsipareigojo iki 2020 m. bent 20 % (palyginti su 1990 m. lygiu) sumažinti išmetalų kiekį ir iki 20 % padidinti atsinaujinančiosios energijos dalį visoje energetikos sistemoje. Gruodžio mėn. Kopenhagoje turėtų būti priimtas naujas tarptautinis susitarimas dėl klimato, pakeisiantis dabartinį Kioto protokolą.

Taigi devintus metus rengiamą „Žaliąją savaitę“ English, kurios šiemetinis šūkis „kovoti ir taikytis“, daugiausiai dėmesio klimato kaitai skiriama neatsitiktinai. Per „Žaliąją savaitę“ bus aptariamos Kopenhagos konferencijos susitarimo galimybės, svarstoma, kaip pasiekti, kad iki 2050 m. visuomenė atsisakytų anglies dvideginio išskiriančių technologijų, ir kaip apsaugoti ekonomiką ir aplinką nuo klimato kaitos padarinių.

Briuselyje vyks daugybė „Žaliosios savaitės“ konferencijos diskusijų ir seminarų. Kiti mieste vyksiantys renginiai, pavyzdžiui, architekto Luco Schuiteno paroda, kurioje pateikiama ateities miesto vizija English, ir filmo apie klimato kaitą „The age of stupid“ English („Kvailumo amžius“) peržiūra, skirti plačiajai visuomenei.

Birželio 24 d. bus įteikti LIFE apdovanojimai už aplinkos projektus English. Vienas iš konkursui dėl šio apdovanojimo pateiktų projektų – italų ekologiško pulverizavimo sistema, kurią naudojant odų išdirbimo pramonėje sutaupoma iki 95 % cheminių medžiagų, elektros energijos ir vandens. Kitas – Jungtinės Karalystės projektas, kaip saugiau apdoroti nuotekas, kurios vėliau pilamos į dirvą.

„Žalioji savaitė“ – didžiausia kasmetinė Europos aplinkos klausimams skirta konferencija, kurioje dalyvauja ES institucijų, verslo, nevyriausybinių organizacijų, valdžios institucijų atstovai ir mokslininkai.

2009 m. „Žaliosios savaitės“ interneto svetainė English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos