Navigācijas ceļš

Peldūdens kvalitātes pārraudzība - 11/06/2009

Kiprā, Grieķijā, Francijā un Maltā vistīrākās pludmales Eiropā

Šīs ir labas ziņas tiem miljoniem eiropiešu, kas šovasar ieplānojoši atpūsties jūrmalā. Lielais vairums no Eiropas jūru piekrastes ūdeņiem ir pietiekami tīri, lai varētu peldēties. Tas pats sakāms par ezeriem un upēm, kur peldēšanās ir atļauta (vai vismaz iespējama).

Komisijas gadskārtējā ziņojumā par peldūdens kvalitāti teikts, ka 2008. gadā 96% jūras pludmaļu un 92% upju un ezeru pludmaļu bija saskaņā ar minimālajiem ūdens kvalitātes standartiem. Tas ir neliels uzlabojums salīdzinājumā ar 2007. gadu.

Kopumā tika konstatēts, ka vistīrākais ūdens ir Kiprā (98,2%), Grieķijā (97,7%), Francijā (96,3%) un Maltā (94,3%). Piecās citās valstīs vairāk nekā 80% peldvietu atzītas par tīrām — Itālijā, Somijā, Zviedrijā, Portugālē un Vācijā.

2008. gadā pārbaudīto vietu skaits pārsniedza 21 400, t.i., par 75 pārbaudītām peldvietām vairāk nekā 2007. gadā. Divas trešdaļas no tām bija jūras krastā, pārējās — pie upēm un ezeriem.

Ūdens kvalitātes analīzē pārbauda fizikāli ķīmisko un bakterioloģisko piesārņojumu. ES tiesību aktos noteikti obligātie standarti, kas ir saistoši visu dalībvalstu valdībai, kā arī papildu kritēriji valstīm, kas vēlas paveikt vairāk. Gandrīz 89% jūras krastmalu un 70% upju un ezeru pludmaļu atbilst visstingrākajiem standartiem.

Itālijā piekrastes peldvietu ir vairāk nekā jebkurā citā ES valstī. Itālijai šajā ziņā seko Grieķija, Francija, Spānija un Dānija tādā secībā, kā tās uzskaitītas. Vācijā un Francijā ir visvairāk iekšzemes peldvietu.

Ja vēlaties būt drošs, ka vieta, ko esat izraudzījuši atvaļinājuma pavadīšanai, atbilst standartiem, ieskatieties ikgadējos ziņojumos English un interaktīvajās kartēs English , kas atrodamas Komisijas peldūdens kvalitātes tīmekļa vietnē.

 

Cik tīra ir jūsu iemīļotākā peldvieta? English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites