Naršymo kelias

Patikrinta vandens kokybė - 11/06/2009

Švariausi Europos pajūriai yra Kipre, Graikijoje, Prancūzijoje ir Maltoje.

Gera naujiena milijonams prie jūros ar ežerų šią vasarą keliauti ketinančių europiečių. Didžioji dalis Europos pajūrio, ežerų ir upių maudyklų yra pakankamai švarios ir jose galima maudytis.

Komisijos metinėje maudyklų vandens kokybės ataskaitoje pažymima, kad 2008 m. minimalius ES švaros standartus atitiko apie 96 % pajūrio ir 92 % upių bei ežerų maudymosi zonų. Rezultatai yra kiek geresni nei 2007 m.

Švariausios maudyklos yra Kipre (98,2 %), Graikijoje (97,7 %), Prancūzijoje (96,3 %) ir Maltoje (94,3 %). Italijoje, Suomijoje, Švedijoje, Portugalijoje ir Vokietijoje minimalius švaros standartus atitiko daugiau kaip 80 % paplūdimių.

2008 m. patikrinta per 21 400 maudyklų (t. y. 75 daugiau nei pernai). Du trečdaliai patikrintų maudyklų buvo pajūrio zonose, o likusi dalis – upių ir ežerų maudyklos.

Patikrinta, kiek maudyklų vandenyje yra fizikinių, cheminių ir bakteriologinių teršalų. Pagal ES teisę valstybių narių vyriausybėms nustatyti minimalūs standartai, kurių jos turi laikytis, o šalims, kurios šioje srityje nori pasiekti dar daugiau, numatyti papildomi kriterijai. Pačius griežčiausius reikalavimus atitiko 89 % pajūrio ir 70 % ežerų bei upių maudyklų.

Daugiausia pajūrio maudyklų yra Italijoje. Po jos seka Graikija, Prancūzija, Ispanija ir Danija. Vidaus vandenų maudyklų daugiausia Vokietijoje ir Prancūzijoje.

Jei norite būti tikri, kad atostogas leisite prie švaraus vandens, peržiūrėkite metinių ataskaitų English rezultatus ir sąveikiuosius žemėlapius English Komisijos maudyklų vandens interneto svetainėje.

 

Ar švari jūsų mėgstama maudykla? English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos