Navigačný riadok

Opica s balíčkom cigariet ©EC

Stovky ľudí do dnešného dňa umiestnili na portál kampane EÚ proti fajčeniu videá o nástrahách tohto zlozvyku.

Videá sú súčasťou novej kampane EÚ proti fajčeniu, ktorá využíva humor na šírenie vážneho posolstva.

Kampaň tvoria tri televízne spoty, ktoré sa v súčasnosti vysielajú na približne 100 kanáloch v celej EÚ. V jednom z nich mladej žene kradne cigarety z úst opica, ktorú má na tento účel posadenú na pleci. V inom muž chráni svoje okolie pred pasívnym fajčením pobytom v uzavretej bubline.

Reklamné spoty sa budú vysielať celý jún a opätovne v septembri.

EÚ sa inšpirovala YouTube a vyzýva ľudí, aby na stránky umiestnili svoje videá s tipmi ako prestať fajčiť. Na výzvu doteraz reagovali stovky ľudí. Ich výtvory si môžete pozrieť na webových stránkach kampane HELP English.

Stránky zároveň ponúkajú odborné rady ako prestať fajčiť, vyhnúť sa pasívnemu fajčeniu či odolať túžbe prvýkrát si zapáliť. Fajčiari si môžu urobiť test o miere svojej závislosti.

Hlavnou cieľovou skupinou kampane sú mladí ľudia vo veku do 35 rokov. EÚ tak reaguje na výsledky prieskumu, ktorý odhalil, že miera závislosti na tabaku v tejto skupine je vysoká a navyše neklesá. Naproti tomu miera fajčiarov medzi staršími ľuďmi klesá.

Choroby spojené s fajčením sú najväčšou príčinou smrti v EÚ. Každý rok spôsobuje tabak úmrtie približne 650 000 ľudí. Každý tretí Európan fajčí (asi 170 miliónov obyvateľov EÚ). Väčšina z nich si svoju prvú cigaretu zapálila už v mladosti.

Za život bez tabaku English

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy