Navigācijas ceļš

Mērkaķis ar cigarešu paciņu ©EK

Simtiem cilvēku izmanto iespēju ES pretsmēķēšanas kampaņas lapā ievietot videoklipus par tabakas kaitīgumu.

Videoklipi ir ES pretsmēķēšanas kampaņas sastāvdaļa. Tajos izmanto humoru, lai pateiktu ko ļoti nopietnu.

Viena no kampaņas izpausmēm ir trīs televīzijas reklāmas, ko pašlaik rāda apmēram 100 TV kanālos visā ES. Vienā no tām jaunai sievietei smēķēšanu atmest palīdz veikls mērkaķis. Citā reklāmā vīrietim ap galvu ir caurspīdīga plastmasas bumba, lai citiem nebūtu jāieelpo viņa cigaretes dūmi.

Šīs reklāmas rādīs visu jūniju un pēc tam atkal septembrī.

ES ir ņēmusi par paraugu “YouTube” un aicina iedzīvotājus kampaņas vietnē augšupielādēt videoklipus par to, kā viņi atmetuši pīpēšanu. Atsaukušies simtiem cilvēku, un viņu darbus var noskatīties kampaņas tīmekļa vietnē English.

Turpat atrodami arī nopietni padomi, kā atmest smēķēšanu, izvairīties no pasīvās smēķēšanas un pārvarēt vilinājumu piesavināties šo ieradumu. Smēķētāji var ar testa palīdzību noskaidrot, cik spēcīga ir viņu atkarība.

Kampaņas galvenā mērķgrupa ir pieaugušie, kas jaunāki par 35 gadiem. Tā nolemts tādēļ, ka ES veiktā pētījumā konstatēts, ka tieši šajā vecuma grupā smēķētāju skaits ir liels un noturīgs. Turpretī gados vecāku smēķētāju skaits samazinās.

Eiropas Savienībā smēķēšana ir galvenais tādu nāves gadījumu iemesls, no kuriem būtu iespējams izvairīties. Ik gadu tās dēļ mirst 650 000 cilvēku. Pīpē katrs trešais eiropietis, tātad 170 miljoni. Vairums sāk smēķēt jaunībā.

Dzīve bez tabakas English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites