Navigatsioonitee

Naer sigareti asemel - 05/06/2009

Ahv sigaretipakiga ©EC

Paljud inimesed laadivad ELi suitsetamisvastasele veebisaidile suitsetamise ohte käsitlevaid videosid.

Videod on osa ELi uuest tubakavastasest kampaaniast, kus tõsine sõnum edastatakse läbi huumoriprisma.

Kampaania raames näitavad umbes 100 ELi telekanalit kolme teleklippi. Ühes neist otsib noor naine harjumuse tõrjumiseks abi nobedalt ahvilt. Teises kannab mees enese ümber plastikmulli, et teised ei peaks tema suitsu sisse hingama.

Reklaamid on ekraanidel juunis ja uuesti septembris.

EL ärgitab inimesi sarnaselt portaalile YouTube laadima üles videosid, mis näitaksid, kuidas nad suitsetamisest loobusid. Paljud on üleskutsele reageerinud ning nende töid võib näha kampaania veebisaidil English.

Veebisaidil leidub ka tõsiseltvõetavaid nõuandeid suitsetamisest loobumiseks, passiivse suitsetamise vältimiseks või suitsetamisega mitte algust tegemiseks. Suitsetajad saavad testida oma sõltuvuse määra.

Kampaania peamine sihtrühm on alla 35-aastased täiskasvanud, kuna ELi uuringu kohaselt on selles vanuserühmas suitsetajate osakaal kõrge ja stabiilne. Erinevalt sellest suundumusest, suitsetajate määr vanemate inimeste hulgas väheneb.

Tubakas on ELis peamine surma põhjus, mida saab vältida. Suitsetamine nõuab aastas umbes 650 000 elu. Iga kolmas eurooplane on suitsetaja, s.o kokku umbes 170 miljonit inimest. Enamus hakkab suitsetama noores eas.

Elagem tubakata! English

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad