Cesta

Smíchem proti kouření - 05/06/2009

Opice s balíčkem cigaret ©ES

Stovky lidí již v rámci protikuřácké kampaně EU zaslaly na její internetové stránky videa o nebezpečích, která s sebou nese kouření.

Videa jsou součástí nové protikuřácké kampaně EU, která chce sdělit závažné informace humornou formou.

V rámci kampaně byly připraveny tři televizní spoty, které právě vysílá zhruba 100 televizních kanálů v celé EU. V jednom z nich například pomáhá mladé kuřačce zbavit se cigaret hbitá opice. V dalším z nich vás rozesměje muž s igelitovou bublinou kolem hlavy, díky které ostatní nemusí dýchat kouř z jeho cigaret.

Spoty se budou vysílat od června do září.

Po vzoru YouTube nyní EU dává lidem možnost, aby sdíleli svá videa o tom, jak se odnaučit kouřit. Stovky lidí již na tuto výzvu zareagovaly a jejich příspěvky jsou k vidění na internetových stránkách kampaně English.

Tyto stránky také poskytují profesionální poradenství o odvykání kouření, o tom, jak se vyhýbat pasivnímu kouření, nebo jak návyku odolat. Kuřáci si zde rovněž mohou udělat malý test, který jim ukáže, jak silná jejich závislost je.

Hlavní cílovou skupinou kampaně jsou tentokrát dospělí do 35 let. Podle průzkumů EU mají totiž kuřáci v této věkové skupině vysoký podíl a jejich počet ani neklesá. Počet kuřáků mezi staršími lidmi se oproti tomu podle všeho snižuje.

Tabák je v EU nejčastější odvratitelnou příčinou úmrtí a ročně si vyžádá 650 000 životů. Tabák užívá každý třetí Evropan – tedy asi 170 milionů lidí. Většina z nich začala již v mládí.

Za život bez tabáku English

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy