Navigācijas ceļš

Eiropas Jūras dienas logo ©EC

Eiropas Savienības Jūras dienā vērš uzmanību uz jūru un okeānu nozīmīgumu ikdienas dzīvē

Pārmērīga nozveja, piesārņojums, pirātisms, klimata pārmaiņas piekrastes reģionos un jūras vēja enerģija — visus šos tematus aplūkoja nesenajā zivsaimniecībai veltītajā ES konferencē.

Šī augstā līmaņa konference DeutschEnglishfrançais pulcināja vides speciālistus, zinātniekus, nozares līderus un valdību pārstāvjus triju dienu semināros Romā. Itālijas premjers Silvio Berluskoni un Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu bija to prominento personu vidū, kuras uzstājās ar runām.

Paustās bažas ņems vērā, turpinot pilnīgot ES zivsaimniecības politiku.

Šī sanāksme, kas notika 19.-20. maijā, bija viens no aptuveni 40 pasākumiem DeutschEnglishfrançais, kurus aizvadīja visā ES, lai atzīmētu ES Jūras dienu DeutschEnglishfrançais. Tie bija semināri, izstādes, atvērto durvju dienas ostās un vides projekti.

Pērn ES aicināja 20. maijā godināt jūras nozīmi Eiropas vēsturē, kultūrā un tautsaimniecībā. Tā ir arī iespēja uzsvērt to reģionu un uzņēmumu iespējas un problēmas, kuri ir atkarīgi no jūras.

ES krasta līnija stiepjas 70 000 km garumā, un 22 ES dalībvalstis ir piekrastes valstis. Jūras reģionos dzīvo 40 % mūsu iedzīvotāju, t.i., apmēram 200 miljoni cilvēku, un šo reģionu ostas, transporta, zvejniecības, tūrisma un citas nozares rada 40 % no ES iekšzemes kopprodukta.

ES politika daudzās jomās ir ar jūras dimensiju, tomēr vēl pavisam nesenā pagātnē vairumu šo nozaru pārvaldīja izolēti. Šobrīd, saasinoties piekrastes reģionu nozaru savstarpējai konkurencei, ES gatavo integrētu stratēģiju, lai nodrošinātu jūras resursu ilgtspējīgu izmantojumu.

Šo stratēģiju izziņoja 2007. gada jūnijā. Kopš tā laika Komisija nākusi klajā ar priekšlikumiem attiecībā uz jūras pētījumiem un ostu attīstības sekmēšanu, jūras telpas pārvaldības uzlabošanu un to šķēršļu mazināšanu, kas kavē brīvu transportu.

Ar citiem priekšlikumiem Komisija ir meklējusi iespējas veicināt vēja enerģijas ražošanu atklātā jūrā, palīdzēt piekrastes reģionu iedzīvotājiem pielāgoties klimata pārmaiņām un atbalstīt jūras transporta darbiniekus un zvejniekus.

Pavisam nesen Komisija ierosinājusi jaunu tiesību aktu, lai cīnītos pret nelegālu nozveju. Tā ir arī sākusi ES mēroga apspriešanu par ES zivsaimniecības politikas fundamentālu reformu.

 

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites