Navigācijas ceļš

Labi jaunumi īsziņu cienītājiem - 22/04/2009

Eiropā desmitiem miljonu cilvēku ik dienas šķērso robežu. Tagad viņiem būs jāmaksā mazāk par mobilā tālruņa lietošanu.

ES likumdošanas iestādes ir nolēmušas samazināt tarifus par zvaniem, ko veicat no sava mobilā tālruņa vai pieņemat, atrodoties citā valstī, — t.s. viesabonēšanas tarifus. Līdzīgi cenu ierobežojumi tiks noteikti par īsziņu sūtīšanu un datu pārraides pakalpojumiem. Paredzams, ka turpmāko trīs gadu gaitā tie krietni saruks.

Šīs izmaiņas, kas izsludinātas tieši pirms vasaras atvaļinājumu laika, ir vēl viena uzvara Eiropas patērētājiem, kas, pateicoties balss zvanu samazinātajiem viesabonēšanas tarifiem, jau tagad maksā par 60 % mazāk par sarunām ar mājiniekiem, kamēr paši atrodas citā ES valstī.

No šā gada jūlija īsziņa, ko sūtāt, atrazdamies citā ES dalībvalstī, jums izmaksās ne vairāk par 11 eirocentiem. Tas būs divreiz mazāk nekā pašreizējais vidējais tarifs — 29 eirocenti —, kas ievērojami pārsniedz iekšzemes tarifus par īsziņu sūtīšanu. Citās ES dalībvalstīs SMS joprojām varēs saņemt par velti.

Maksimālais tarifs par mobilajām sarunām samazināsies no 46 līdz 43 eirocentiem minūtē. Paredzēts, ka tas saruks līdz 39 eirocentiem 2010. gada jūlijā un līdz 35 eirocentiem 2011. gadā — pavisam par 11 centiem. Mobilo tālruņu lietotājiem būs jāmaksā mazāk arī par tiem zvaniem, kurus viņi pieņem ārzemēs. Šo tarifu turpmāko trīs gadu gaitā paredzēts samazināt no 22 līdz 11 eirocentiem.

Visas cenas norādītas bez PVN.

Vairumtirdzniecības līmenī tiks iegrožoti arī citi viesabonēšanas pakalpojumu tarifi, piemēram, par e-pasta nosūtīšanu vai uzkavēšanos internetā. Proti, šos ierobežojumus piemēros tarifiem, ko viens operators pieprasa no cita.

Jaunie noteikumi darīs galu nepatīkamajiem pārsteigumiem, kas sagaida viesabonēšanas pakalpojumu lietotājus, pēc atgriešanās mājās saņemot rēķinu par mobilā interneta izmantošanu. Klienti varēs izvēlēties maksimālo summu, ko tie mēnesī vēlas tērēt (standartgadījumā 50 eiro). Interneta pakalpojumu sniedzējiem vajadzēs brīdināt patērētājus, kad šis limits teju teju būs izsmelts. Pirmo reizi ES starptautisko mobilo sarunu tarifus samazināja English 2007. gadā, kad izrādījās, ka tās vidēji ir vismaz četrreiz dārgākas par iekšzemes sarunām, turklāt cenas ievērojami atšķiras dažādās valstīs.

 

Datu pārraides pakalpojumu un īsziņu viesabonēšana Eiropā English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites