Naršymo kelias

Mažėja SMS siuntimo užsienyje tarifai - 22/04/2009

Netrukus dar labiau sumažės mobiliojo ryšio mokesčiai dešimtims milijonų vartotojų, kasdien kertančių ES valstybių sienas.

ES teisės aktų leidėjai balsavo už tai, kad būtų sumažinti mokesčiai, kuriuos telefoninio ryšio bendrovės gali nustatyti už užsienyje mobiliuoju telefonu priimamus arba atliekamus skambučius, kitaip tariant, už tarptinklinio ryšio paslaugas. Panašūs apribojimai bus įvesti mokesčiams už trumpąsias žinutes ir duomenų perdavimo paslaugas, o paskui per kitus trejus metus dar sumažinti.

Prieš pat vasaros atostogas numatyti pokyčiai – tai dar viena Europos vartotojų pergalė. Dėl šiuo metu galiojančių mokesčių už skambučius apribojimų, keliaudami po ES jie jau moka 60 % mažiau už pokalbius mobiliaisiais telefonais.

Nuo šių metų liepos išsiųsti SMS žinutę iš kitos ES valstybės narės jums kainuos ne daugiau kaip 11 euro centų – tai nesiekia ir pusės dabartinio 29 euro centų vidurkio (šalies viduje ši paslauga kur kas pigesnė). SMS gavimas kitoje ES šalyje ir toliau bus nemokamas.

Didžiausias leistinas pokalbio mobiliuoju telefonu minutės tarifas taip pat bus sumažintas nuo 46 iki 43 euro centų. Negana to, 2010 m. liepą šis tarifas bus sumažintas iki 39 euro centų, o 2011 m. – iki 35 euro centų – iš viso 11 euro centų mažiau. Mobiliojo ryšio vartotojai mažiau mokės ir už užsienyje priimamus skambučius. Per trejus metus didžiausias leistinas šios rūšies tarifas bus sumažintas nuo 22 iki 11 euro centų.

Visi įkainiai nurodyti be PVM.

Mokesčiams už kitas tarptinklinio ryšio paslaugas, pvz., e. laiškų, paveikslėlių siuntimą ar naršymą internete, bus nustatyti didmenos lygmens apribojimai. Tai reiškia, kad bus ribojami mobiliojo ryšio operatorių vienų kitiems taikomi tarifai.

Naujosiomis taisyklėmis, be kita ko, siekiama, kad nebeliktų nemalonių netikėtumų gavus sąskaitą už naršymą internete, naudojantis mobiliuoju ryšiu. Klientai turės galimybę nemokamai pasirinkti maksimalaus mėnesinio mokesčio (paprastai 50 eurų) paslaugą. Paslaugų teikėjai turės įspėti prie šios ribos artėjančius klientus. ES pirmoji 2007 m. apribojo mokesčius už tarptautinius skambučius English, kai nustatė, kad jie buvo vidutiniškai keturgubai brangesni nei skambučiai šalies viduje, ir kad tarifai už juos įvairiose šalyse labai skyrėsi.

 

Duomenų siuntimas tarptinkliniu ryšiu ir SMS žinutės Europoje English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos