Navigačný riadok

Bezpečnosť výrobkov? Žiadne kompromisy! - 20/04/2009

EÚ chráni spotrebiteľov prostredníctvom systému, ktorý upozorňuje na nebezpečné výrobky.

Každý z nás je spotrebiteľom. Pri každom našom nákupe v obchode alebo cez internet legislatíva EÚ zabezpečuje, aby boli ponúkané výrobky bezpečné a aby sa pri ich výrobe uplatňovali spravodlivé podmienky.

Bezpečnosť výrobkov pomáha zabezpečovať systém Komisie na rýchlu výmenu informácií (RAPEX) English o nebezpečných nepotravinových výrobkoch (nevzťahuje sa na potraviny, liečivá a lekárske zariadenia). Ak sa zistí, že výrobok môže byť nebezpečný, táto informácia sa vďaka RAPEX-u rýchlo rozšíri do 30 participujúcich krajín a jeho predaj sa môže zastaviť alebo obmedziť.

V porovnaní s predchádzajúcim rokom vzrástol v roku 2008 počet nebezpečných výrobkov stiahnutých z trhu o 16 %. Viac ako polovicu z týchto tovarov spoločne predstavovali hračky, elektrické spotrebiče a motorové vozidlá.

Podiel potenciálne nebezpečných výrobkov z Číny vzrástol z 52 % na 59 %. Tento nárast bol spôsobený zvýšeným dovozom z Číny, zlepšením spolupráce EÚ a Číny v oblasti bezpečnosti výrobkov a posilnením dohľadu v členských štátoch EÚ, ktorých sa dovoz čínskych výrobkov najviac dotýka.

Najväčšou výzvou pre RAPEX v roku 2009 bude zabezpečiť kontinuitu investícií členských štátov do práv spotrebiteľov v časoch, keď hospodárska kríza odčerpáva verejné zdroje.

Ďalším trendom je nárast nákupov cez internet. V období rokov 2006 až 2008 stúpol podiel ľudí, ktorí prostredníctvom internetu uskutočnili aspoň jeden nákup, z 27 % na 33 %. Jazyková bariéra, praktické záležitosti ako napríklad doručovanie výrobkov a otázky dôvery zapríčiňujú, že väčšina on-line spotrebiteľov nakupuje u spoločností z vlastnej krajiny. Len 7 % z nich nakupuje v súčasnosti zo zahraničia.

V snahe prediskutovať túto problematiku usporiadala Komisia začiatkom mesiaca samit spotrebiteľov English, ktorý sa zameral na dôveryhodnosť digitálneho trhu. Preberali sa na ňom aj zmeny potrebné na zvýšenie objemu cezhraničného obchodu: posilnenie dôvery spotrebiteľov v elektronické platby a doručovanie tovarov, riešenie sťažností a reklamácií, otázky záruky za výrobky, ochrany osobných údajov a popredajných služieb.

Viac informácií z oblasti spotrebiteľských záležitostí

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy