Navigācijas ceļš

Ražojumu drošuma ziņā kompromisu nedrīkst būt - 20/04/2009

ES rūpējas par patērētāju drošību, izmantojot ātrās reaģēšanas sistēmu par bīstamiem izstrādājumiem.

Mēs visi esam patērētāji. Ikreiz, kad dodamies uz veikalu, lai kaut ko nopirktu, vai ķeramies pie pasūtījuma internetā, mūs sargā ES tiesību akti, kas garantē, ka piedāvātā produkcija ir droša un ražota pienācīgos apstākļos.

Lai gādātu par ražojumu drošumu, Komisija ir izveidojusi ātrās ziņošanas sistēmu (RAPEX) English, kurā brīdina par bīstamām patēriņa precēm (izņemot pārtiku, zāles un medicīnas ierīces). Ja ir aizdomas par kāda izstrādājuma bīstamību, RAPEX ātri nodod informāciju 30 valstīm, kas piedalās šajā sistēmā, lai apturētu vai iegrožotu attiecīgo preču izplatīšanu.

2008. gadā no tirgus izņemto bīstamo produktu skaits palielinājās par 16 % salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Vairāk nekā puse bīstamo preču bija rotaļlietas, elektroierīces un automašīnas.

Ķīnas ražojumu īpatsvars kopējā potenciāli bīstamo produktu apjomā ir palielinājies no 52 līdz 59 %. Iespējamais izskaidrojums ir tāds, ka no Ķīnas ieved vairāk preču, ka uzlabojusies sadarbība starp ES un Ķīnu ražojumu drošības jomā un ka ES dalībvalstis kļuvušas modrākas attiecībā uz Ķīnas precēm.

RAPEX sistēmai 2009. gadā visgrūtākais uzdevums būs nodrošināt, lai ES dalībvalstis turpinātu ieguldīt līdzekļus patērētāju tiesību aizsardzībā, neraugoties uz naudas trūkumu ekonomikas krīzes dēļ.

Pa to laiku arvien vairāk un vairāk cilvēku iepērkas internetā. No 2006. līdz 2008. gadam ES ir augusi (no 27 līdz 33 %) to patērētāju daļa, kuri internetā iegādājušies vismaz vienu preci. Tomēr praktisku apsvērumu, valodas barjeras un neuzticēšanās dēļ vairums izvēlas uzņēmumus no savas mītnes valsts. Tikai 7 % patērētāju iepērkas ārzemju e-veikalos.

Lai izvērtētu šīs interneta laikmeta problēmas, Komisija nesen sarīkoja patērētāju sammitu English, pievēršoties jautājumam par uzticēšanos, iepērkoties tiešsaistē. Dienas kārtībā bija pārmaiņas, kas jāpanāk, lai izvērstos pārrobežu tirdzniecība, — lielāka patērētāju paļāvība attiecībā uz elektroniskajiem maksājumiem un piegādi, sūdzību izskatīšana, garantijas, personas datu aizsardzība un tehniskais atbalsts pēc pirkuma veikšanas.

Sīkāk par patērētāju tiesībām

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites