Cesta

Nekompromisně vyžadujeme bezpečnost výrobků - 20/04/2009

EU pečuje o bezpečnost spotřebitelů systémem varujícím před nebezpečnými výrobky.

Ke spotřebitelům patříme všichni. Kdykoli si jdeme něco koupit do obchodu nebo si něco objednáme přes internet, vztahují se na nás právní předpisy EU, které zajišťují, aby byly nabízené produkty bezpečné a vyrobené za přijatelných podmínek.

Zajistit bezpečnost výrobků je úkolem Komise, která provozuje systém včasné výměny informací s názvem RAPEX English varující před veškerým nebezpečným spotřebním zbožím kromě potravin, léčiv a zdravotnických potřeb. Pokud se u nějakého produktu zjistí, že by mohl být nebezpečný, systém RAPEX rychle uvědomí všech 30 zúčastněných zemí, aby distribuci daného výrobku omezily či zcela přerušily.

Vloni bylo z trhu staženo o 16 % více nebezpečných výrobků než v roce 2007. Více než polovinu takovýchto výrobků tvoří elektrické spotřebiče a motorová vozidla.

Procento potenciálně nebezpečných výrobků pocházejících z Číny vzrostlo z 52 % na 59 %, což je způsobeno růstem dovozu z této země, zlepšením spolupráce mezi EU a Čínou v oblasti bezpečnosti výrobků a zostřením dohledu nad čínskými výrobky v EU.

Největším úkolem systému RAPEX v roce 2009 bude zajistit, aby i v době, kdy je v důsledku hospodářské krize obecně nedostatek finančních prostředků, země EU i nadále investovaly do spotřebitelských práv.

V současné době stále více lidí nakupuje po internetu. Podíl těch, kteří zakoupili online alespoň jeden výrobek, se mezi lety 2006 a 2008 zvýšil ze 27 % na 33 %. Avšak kvůli jazykové bariéře, otázkám důvěry a praktickým překážkám vůbec nakupují lidé většinou od společností, které mají sídlo v jejich zemi, nikoli v zahraničí. Služeb zahraničních společností využívá pouze 7 % spotřebitelů nakupujících po internetu.

Komise uspořádala nedávno vrcholnou schůzku o právech spotřebitele English , kde se o těchto otázkách internetového věku hovořilo. Zvláštní pozornost byla věnována důvěře v obchodování po internetu. Diskutovalo se o změnách, které je nutno učinit pro zintenzivnění přeshraničního obchodu, k nimž patří posílení důvěry spotřebitelů v platby po internetu a následné dodání zboží, vyřizování stížností, záruky na výrobky, otázky soukromí a zákaznická podpora.

Více informací o spotřebitelských otázkách

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy