Navigācijas ceļš

Nekad nav par agru sākt rūpēties par savu veselību - 16/04/2009

Kampaņa “Rūpējies par savu veselību” mudina jauniešus būt aktīvākiem savas veselības aizsardzībā.

Jauniešiem veselība reti kad ir augstā vērtē. Taču ir veselības traucējumi — saistībā ar aptaukošanos, smēķēšanu, alkohola un narkotiku lietošanu —, kas bieži parādās jaunībā.

Dzīvesveids nostiprinās bērnībā un jaunībā. Jau agri izveidojot labus ieradumus, var panākt veselīgāku dzīvesveidu kopumā un izvairīties no hroniskām saslimšanām turpmākajā dzīvē.

Tāpēc Komisija sāks jauniešu veselības iniciatīvu English, kura mudinās jauniešus pievērst uzmanību tiem jautājumiem, kas skar viņus pašus, un līdzdarboties pasākumos, kas uzlabo viņu veselību.

Dalībnieki var pastāstīt par savu pieredzi un paust viedokli par veselības jautājumiem īpašā blogā English. Diskusiju tematika skar sportu skolā, seksu, pareizu uzturu un vietēja rakstura veselības jautājumus. Kāds bloga rakstītājs no Portugāles stāsta, cik daudz stresa sagādā pastāvīga darba atrašana, bet cits aicina atjaunot tradicionālās fizkultūras nodarbības skolā.

Tiek rīkots konkurss English, kurā jaunieši ir aicināti radīt zīmējumu, plakātu, fotogrāfiju vai videoklipu par dažādiem tematiem, sākot no aptaukošanās un beidzot ar izvairīšanos no lieka riska ikdienā.

Vislabākos bloga rakstītājus un konkursa uzvarētājus aicinās iepazīstināt ar savām idejām ES konferencē par jauniešiem un veselību, kas notiks Briselē 9.-10. jūlijā. Tur būs jaunieši no visas Eiropas, kā arī jauniešu pārstāvji un veselības aizsardzības speciālisti.

Jaunieši parasti cieš no veselības traucējumiem, kas rodas nepareiza dzīvesveida dēļ vai pārmērīgas reibinošu vielu lietošanas rezultātā. Eiropas Narkotiku uzraudzības centrs lēš, ka Eiropas Savienībā 4% no visiem jauniešu nāves gadījumiem ir iestājušies narkotiku pārdozēšanas dēļ. Dažās valstīs šo gadījumu skaits tuvojas 10%.

Veselību ietekmē arī nabadzība, diferencēta piekļuve veselības aprūpei un apstākļi, kuros jaunieši dzīvo, mācās un strādā. Jaunie darba ņēmēji divreiz biežāk iekļūst nopietnos negadījumos darbā nekā viņu kolēģi, kam jau pāri 40.

ES mēģina risināt šos jautājumus. Tā ir sākusi kampaņu pret smēķēšanu un savā politikā izglītības un darba drošības jomā iekļāvusi jauniešu veselības aizsardzības pasākumus.

Plašāk par ES un jauniešu veselību

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites