Naršymo kelias

Rūpintis savo sveikata niekada ne per anksti - 16/04/2009

Kampanija „Būk sveikas – būk savimi“ jaunimas skatinamas aktyviau rūpintis savo sveikata

Jaunimui sveikata retai kada atrodo vienas svarbiausių dalykų, tačiau kai kurios sveikatos problemos, susijusios su nutukimu, alkoholio, tabako ir narkotikų vartojimu, dažnai prasideda dar esant jaunam.

Gyvenimo būdas formuojasi vaikystėje ir jaunystėje. Anksti išsiugdžius sveikų įpročių galima įprasti prie sveikesnio gyvenimo būdo ir išvengti lėtinių ligų vyresniame amžiuje.

Tai suvokdama Europos Komisija imsis jaunimo sveikatos iniciatyvos English , kuria jaunimą skatins spręsti jam kylančias problemas ir dalyvauti sveikatingumo veikloje.

Dalyviai gali dalytis patirtimi ir nuomone apie sveikatos reikalus tam skirtame tinklaraštyje English . Tarp diskusijų temų yra sportas, lytinis gyvenimas, švietimas mitybos temomis ir vietos sveikatos klausimai. Vienas internautas iš Portugalijos pasakoja apie stresą, patirtą ieškant nuolatinio darbo, kitas iš Jungtinės Karalystės ragina į mokyklas grąžinti tradicines sporto šakas.

Rengiamas ir konkursas English , kuriam jaunimas kviečiamas atsiųsti piešinį, plakatą, nuotrauką ar trumpą filmą įvairiomis temomis nuo nutukimo iki nereikalingos rizikos kasdieniniame gyvenime vengimo.

Geriausi tinklaraščio autoriai ir konkurso nugalėtojai bus pakviesti pristatyti savo idėjas ES jaunimo ir sveikatos konferencijoje Briuselyje liepos 9–10 d. Joje dalyvaus jaunuoliai iš visos Europos, jaunimo atstovai ir sveikatos priežiūros darbuotojai.

Daugiausia jaunimą kamuojančių sveikatos problemų kyla dėl netinkamos gyvensenos ar piktnaudžiavimo svaigiosiomis medžiagomis. Europos narkotikų stebėjimo centro nuomone, 4 % jauno amžiaus gyventojų mirčių ES priežastis – narkotikų perdozavimas. Kai kuriose šalyse ši dalis artima 10 %.

Sveikatai neigiamos įtakos turi ir skurdas, nevienodos galimybės gauti sveikatos priežiūros paslaugas bei jaunimo gyvenimo, mokslo ir darbo sąlygos. Tikimybė, kad jaunas darbuotojas patirs rimtą nelaimingą atsitikimą darbe yra 50 % didesnė, nei kad taip atsitiks 40 metų amžiaus ar vyresniam jo kolegai.

ES stengiasi šias problemas spręsti. Ji pradėjo kovos su rūkymu kampaniją, o švietimo ir saugos darbe politikoje numatė jaunimo sveikatos apsaugos priemonių.

Daugiau apie ES ir jaunimo sveikatą

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos