Naršymo kelias

Prisitaikyti prie pakitusio klimato - 01/04/2009

Iš anksto pasirengus klimato kaitos poveikis sveikatai, energijos tiekimui, transporto sistemoms, ūkininkavimui ir turizmui bus mažesnis.

2007 m. tarptautinė mokslininkų grupė Englishespañolfrançais paskelbė iki šiol išsamiausią klimato kaitos ataskaitą, kurioje įspėjama apie sausras, maisto gamybos mažėjimą, pakrančių eroziją, potvynius ir kt.

Tačiau sprendžiant iš neseniai atliktų tyrimų klimato kaitos poveikis bus rimtesnis ir greičiau juntamas negu manyta anksčiau. Dažnės tokių gaivalinių nelaimių, kaip sausros ir potvyniai, o kai kurių rūšių pasėlių tose vietose, kuriose jie paprastai augdavo, nebeliks. Labiausiai nukentėti gali besivystančios šalys, bet nuostolių neišvengs ir Europa.

Komisija siūlo, kad ES valstybės narės jau dabar pradėtų galvoti, kaip prisitaikyti prie klimato kaitos. Nacionalinės ir regioninės valdžios institucijų užduotis bus keisti infrastruktūrą, o ES – užtikrinti, kad šalys, įmonės ir bendruomenės bendradarbiautų siekdamos kuo geresnių rezultatų.

„Privalome toliau stengtis, kad būtų išmetama mažiau anglies dioksido, bet klimatas kinta – tai faktas, ir prie to turime prisitaikyti. Nepaisant pasiektų rezultatų, tam tikro masto klimato kaita, be abejo, yra neišvengiama ir negrįžtama“,– sakė už aplinką atsakingas ES Komisijos narys Stavras Dimas.

Jei rengiamės prisitaikyti prie kitokio klimato, reikia aiškiau suvokti, ko galima tikėtis. Komisijos pasiūlyme English rekomenduojama atlikti tyrimus, kad būtų galima daugiau sužinoti apie klimato kaitą. Be to, raginama rengti veiksmingesnio išteklių valdymo strategijas, prisitaikymo prie klimato kaitos išlaidų ir naudos vertinimą bei patikimas kintančios aplinkos poveikio sveikatai stebėjimo priemones.

Pasiūlyme taip pat apžvelgiami planai iki 2011 m. sukurti informacijos koordinavimo mechanizmą – plataus masto keitimosi informacija apie klimato kaitos pavojus ir poveikį bei veiksmingiausius šių problemų sprendimo būdus duomenų bazę.

 

ES prieš klimato kaitą DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos