Naršymo kelias

Surūdiję laivai nebeplaukios - 11/03/2009

Laivas © EB

Pagal Europos Parlamento patvirtintą saugios jūrų laivybos priemonių paketą pavojų keliantys laivai gali būti įtraukiami į juodąjį sąrašą.

1999 m. prie Prancūzijos krantų nuskendusio naftos tanklaivio vardu pavadintame trečiame priemonių pakete „Erika“ English nustatytos laivų tikrinimo, skubios pagalbos ir avarijų tyrimo taisyklės. Jame numatyta civilinė atsakomybė ir šalių pareiga užtikrinti, kad su jų vėliava plaukiojantys laivai atitiktų saugumo standartus.

Naujosios taisyklės parengtos siekiant, kad nepasikartotų tokios nelaimės, kaip naftos išsiliejimas iš laivo „Prestige“ 2002 m. lapkričio mėn. Iš šio tanklaivio per audrą nafta išsiliejo prie Ispanijos šiaurės vakarų kranto. Kaip ir „Erikai“, šiam laivui nebuvo leista įplaukti į uostą, kuriame būtų galima perkrauti jo krovinį – 77 000 tonų naftos produktų. Jis buvo išsiųstas atgal į jūrą ir nuskendo Atlanto vandenyne maždaug 250 km nuo Ispanijos krantų.

Nuo tada ES uždrausta eksploatuoti senesnius viengubo korpuso tanklaivius kaip „Erika“ ir „Prestige“.

Pagal naujuosius teisės aktus:

• sprendimai, kur plaukti nelaimės ištiktiems laivams, turi būti nepriklausomi;

• visi į Europos Sąjungos uostus įplaukiantys laivai bus tikrinami, pavojų keliantys laivai bus tikrinami dažniau, o nuolat taisykles pažeidžiantiems laivams gali būti uždrausta plaukioti;

• laivų saugumą užtikrinančius pažymėjimus išduodančios institucijos bus tikrinamos;

• bus įsteigtas Europos laivybos stebėjimo centras ir visos ES valstybės priklausys dalijimosi informacija apie laivybą tinklui „SafeSeaNet“;

• bus tikrinama, ar valstybių narių laivybos institucijos taiko tarptautinius standartus su jų šalies vėliava plaukiojantiems laivams;

• bus parengtos laivų avarijų tyrimo gairės;

• dėl avarijų patirta žala bus atlyginama pagal privalomojo draudimo sistemą. Laivų operatoriai privalės atlyginti keleivių patirtus nuostolius.

Už transportą atsakingo ES Komisijos nario Antonio Tajani nuomone, šios priemonės – ryžtingas atsakas į vis didėjantį visuomenės susirūpinimą dėl ES vandenyse plaukiojančių laivų navigacinio tinkamumo. Jo teigimu, laivų savininkams, operatoriams, įguloms ir pakrančių tarnyboms teks didesnė atsakomybė už avarijų prevenciją.

ES – svarbi laivininkystės sektoriaus veikėja, jos laivynas sudaro 25 % pasaulio laivyno. Laivais gabenama apie 40 % ES vidaus prekybos prekių ir beveik visos išorės prekybai skirtos prekės. ES uostuose kasmet į laivus įlipa ir iš jų išlipa daugiau kaip 400 mln. keleivių, pakraunama ir iškraunama 3,5 mlrd. tonų krovinių.

 

Daugiau apie ES jūrų transporto politiką English

 

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos