Naršymo kelias

Atsarga gėdos nedaro – parengta ES stichinių nelaimių prevencijos strategija - 24/02/2009

Perdžiūvusi ir suskilinėjusi žemė su žolių kuokštais © EB

Pateiktas naujas pasiūlymas didinti katastrofų prevencijos galimybes ir plėsti bendradarbiavimą su besivystančiomis šalimis

Didžiulė audra Prancūzijoje, gaisrai Graikijoje, sausra Ispanijoje – stichinės nelaimės gali netikėtai užklupti bet kurį iš mūsų namuose ar kelionėje. Vykstanti klimato kaita padėties toli gražu nepalengvina ir tokios nelaimės ateityje greičiausiai tik dažnės, o jų mastas didės: nuo XX a. paskutiniojo dešimtmečio nuo sausrų nukentėjusios ES teritorijos ir gyventojų dalis padidėjo nuo 6 % iki 13 %.

Be stichinių nelaimių ir epidemijų pavojų, mūsų aplinkai ir sveikatai kelia žmogaus sukeltos katastrofos – naftos išsiliejimai, radioaktyvioji tarša ir pan. Atsižvelgdama į tai ES ketina plėtoti savo pajėgumus veikti nelaimės atveju English, taip pat geriau tokioms nelaimėms pasirengti ir efektyviau likviduoti jų padarinius.

Katastrofos valstybių sienų paprastai nepaiso. Epidemijos ir gaisrai išplinta į kaimynines šalis, užteršti upių vandenys nekliudomai prateka pro valstybinių sienų riboženklius, o išsiliejusi nafta užteršia visus paplūdimius, į kuriuos ją atneša srovės ir vėjai.

Siūloma nauja strategija DeutschEnglishfrançaisPDF parengta iš esmės orientuojantis į tokias tarptautinio masto katastrofas, kurioms likviduoti reikia bendrų ES valstybių narių veiksmų. Strategijoje numatyta sudaryti geresnes sąlygas naudotis ankstyvojo įspėjimo sistemomis, veiksmingiau panaudoti ES lėšas DeutschEnglishespañolfrançais ir ES mastu peržiūrėti turimą informaciją bei geriausius veiklos pavyzdžius.

Tačiau ES nelinkusi apsiriboti tik savo kiemu. Dar viena nauja strategija bus siekiama mažinti katastrofų riziką besivystančiose šalyse EnglishPDF. Manoma, kad mažiau išsivysčiusioms šalims klimato kaitos sukeltų stichinių nelaimių padariniai bus ypač skaudūs. Prognozuojama, kad kai kuriose Afrikos šalyse jau 2020 m. pasėlių, kuriems reikia lietaus, derlius sumažės perpus. Baiminamasi ir tropinių ligų išplitimo.

Strategijoje numatyta padėti besivystančioms šalims skiriant lėšų nacionalinėms rizikos mažinimo iniciatyvoms. Lėšų būtų skiriama ir regionams informavimo kampanijoms rengti bei kitai susijusiai veiklai.

2009 m. birželį Europos Komisija parengs konkrečių veiksmų tęsiant šiose strategijose numatytą veiklą siūlymus.

Civilinė sauga Europoje. Prevencija English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos