Navigācijas ceļš

Netraucēta kuģošana starp ES ostām - 21/01/2009

Belvjū osta Īrijā © EC

Komisija nāk klajā ar plānu saskaņot dalībvalstu muitas procedūras kuģiem, kuri kursē starp ES ostām, pakāpeniski veidojot jūras telpu bez šķēršļiem.

Eiropas Savienībā kravas automobiļi un preču vilcieni jau gadiem brauc, neapstājoties uz dalībvalstu robežām. Kuģi gan ne. Arī kuģojot tieši no vienas ES ostas uz otru, tiem joprojām ir jāiziet dārgajam un laikietilpīgajam muitas procesam.

Tagad Komisija ir sagatavojusi plānu, kā šo procesu vienkāršot English . Tajā iekļauti vairāki likumdošanas pasākumi birokrātijas ierobežošanai un ieteikumi administratīvo nodevu samazināšanai.

Transporta komisārs Antonio Tadžani uzskata, ka šis plāns uzlabos jūras transporta konkurētspēju un līdz ar to nesīs labumu visai ekonomikai. Jūras transports ir nozīmīgs darbavietu un ieņēmumu avots Eiropā, kuģi nodrošina 40% no ES iekšējās tirdzniecības un gandrīz visu ārējo tirdzniecību. Ik gadus ES ostās apgrozās vairāk nekā 400 miljoni pasažieru un aptuveni 3,5 miljardi tonnu kravas.

Kuģniecības uzņēmumiem jāiztur dažādas kontroles, kurās pārbauda, vai tie ievēro sarežģītus noteikumus par nodokļiem, veselību, drošumu, drošību u.tml. Komisija ierosina dalībvalstu valdībām šīs robežkontroles vienkāršot. Plānā pat ir iekļauti vairāki likumdošanas priekšlikumi, lai saskaņotu muitas procedūras. Turklāt tajā ir ierosināts turpmāk veikt pasākumus, lai samazinātu dokumentu kaudzi, kas jāsagatavo, ja preces pa ceļam no vienas Eiropas ostas uz citu pietur valstīs, kuras nav ES dalībvalstis.

Līdztekus plānam Komisija ir publicējusi arī stratēģisku dokumentu, kurā izvirzīti jūras transporta nozares mērķi English turpmākajiem 10 gadiem. Tajā ir iztirzāti galvenie jūras transporta izaicinājumi un norādīti pasākumi, kas veicami, lai atbalstītu nozari ekonomikas lejupslīdes laikā.

Izmantodama pasaules tirdzniecības uzplaukumu, Eiropas kuģniecība pēdējos gados ir ievērojami attīstījusies, uzņēmumiem bagātīgi investējot flotu atjaunošanā un paplašināšanā. Tomēr nozarei nākas saskarties ar daudzām grūtībām, piemēram, sīvo konkurenci ar uzņēmumiem, kuri savā darbībā ievēro zemākus drošības un vides aizsardzības standartus. Šķēršļus liek arī nestabilie enerģijas tirgi un aizvien biežāk sastopamie jūras laupītāji.

Pretstatā autotransportam un dzelzceļa transportam, kuģošanu starp ES valstīm uzskata par starptautisku tirdzniecību, jo valsts teritoriālie ūdeņi aizņem tikai 22 kilometrus no krasta. Tālāk kuģis iebrauc starptautiskajos ūdeņos.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites