Naršymo kelias

Laivyba tarp ES uostų bus sklandesnė - 21/01/2009

Belvju uostas (Airija) © EB

Europos Komisija pateikė iš vieno ES uosto į kitą plaukiantiems laivams taikomų muitinės procedūrų supaprastinimo planą. Tai viena iš priemonių, kuriomis siekiama sukurti jūrų erdvę be kliūčių.

Jau daug metų sunkvežimiai ir prekiniai traukiniai Europos Sąjungoje važinėja netikrinami prie sienų. Tačiau laivai ir toliau tikrinami uostų muitinėse. Net jei laivai plaukia tiesiai iš vienos ES šalies į kitą, juos dar turi patikrinti muitinės pareigūnai. O dėl to patiriama išlaidų ir laivai stipriai vėluoja.

Komisija pateikė >šio proceso supaprastinimo planą English. Į jį įtrauktos kelios teisinės biurokratinių formalumų mažinimo priemonės ir administracinių mokesčių mažinimo rekomendacijos.

Už transportą atsakingas Europos Komisijos narys Antonio Tajani mano, kad priėmus planą jūrų laivyba taps konkurencingesnė, o tai bus naudinga visai ekonomikai. Laivybos sektoriuje sukurta nemažai darbo vietų, Europa iš jo gauna daug pajamų. Be to, laivais pervežama apie 40% ES vidaus prekybos krovinių ir beveik visi išorės prekybos kroviniai. Kasmet ES uostų paslaugomis pasinaudoja daugiau kaip 400 mln. keleivių, juose pakraunama ir iškraunama maždaug 3,5 mlrd. tonų krovinių.

Laivybos bendrovėse atliekami įvairūs patikrinimai, kuriais siekiama nustatyti, ar jos laikosi sudėtingų mokesčių, sveikatos, saugos, saugumo ir kitų taisyklių. Plane šalių vyriausybėms rekomenduojama supaprastinti sienų kontrolės procedūras. Dar svarbiau tai, kad į jį įtraukti keli teisės aktų pasiūlymai, kuriais siekiama racionalizuoti muitinės procedūras. Be to, plane raginama ateityje imtis priemonių, kad sumažėtų dokumentų tikrinimo procedūrų, taikomų iš vieno Europos uosto į kitą vežamoms prekėms, laivams sustojus ES nepriklausančių šalių uostuose.

Kartu su planu Komisija paskelbė ir politikos dokumentą, kuriame nustatomi sektoriaus tikslai English ateinantiems dešimčiai metų. Jame nagrinėjami pagrindiniai jūrų laivybos uždaviniai; be to, į jį įtrauktos priemonės, kuriomis siekiama padėti sektoriui ekonominio nuosmukio laikotarpiu.

Pasinaudojęs pasaulinės prekybos pakilimu, pastaraisiais metais Europos laivybos sektorius gerokai išaugo. Bendrovės daug investuoja į savo laivynų modernizavimą ir plėtrą. Tačiau sektoriuje susiduriama su daugybe sunkumų, pavyzdžiui, su didžiule bendrovių, kurios vykdo veiklą nesilaikydamos tokių griežtų saugos ir aplinkos apsaugos standartų, konkurencija. Kitos kliūtys – pokyčiai energijos rinkose ir didėjanti piratų grėsmė.

Skirtingai nuo kelių ir geležinkelių transporto, laivyba iš vienos ES šalies į kitą laikoma tarptautine prekyba, nes šalių teritoriniai vandenys baigiasi jau už 22 kilometrų nuo kranto. Kirtęs šia ribą laivas įplaukia į tarptautinius vandenis.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos