Naršymo kelias

Gyvenimo kokybė Europoje vis dar labai skirtinga - 02/01/2009

Parduotuvių gatvė Bonoje (Vokietija) © Reporters

Gyvenimo kokybės Europoje tyrimas atskleidė didelius valstybių narių skirtumus.

Europos gyvenimo ir darbo sąlygų gerinimo fondo (EUROFOUND) atliktas tyrimas češtinaDeutschEnglishfrançais atskleidė didelius skirtumus tarp senųjų ir naujųjų Europos Sąjungos (ES) valstybių narių, taip pat tarp jos šiaurinės ir pietinės dalių.

Perkamoji galia naujosiose valstybėse narėse ir šalyse kandidatėse daug mažesnė už Europos vidurkį (vos 55 %). Jose daug daugiau gyventojų nei kitose ES valstybėse narėse kartais turi atsisakyti svarbiais laikomų dalykų (tinkamo šildymo, naujų drabužių ir ypač kasmetinių atostogų).

Skiriasi ir gyvenamojo būsto sąlygos. Naujųjų ES valstybių narių gyventojai dažniausiai yra savo gyvenamojo būsto savininkai (senosiose ES valstybėse narėse tokių gyventojų yra 40 %), tačiau šie būstai būna prastesnės būklės. Pavyzdžiui, net 42 % rumunų susiduria su būsto nusidėvėjimo problemomis, o Suomijoje jomis skundžiasi tik 9 % gyventojų.

Galimybių gauti sveikatos priežiūros paslaugas tyrimas parodė, kad trūksta medicinos įrangos, ypač Europos pietuose (išskyrus Ispaniją) ir kaimo vietovėse. Naujosiose ES šalyse beveik pusei vargingiausių gyventojų sunku sumokėti už apsilankymą pas gydytoją, Vakarų Europoje tokių gyventojų yra 31 %. Šios problemos dar aštrėja dėl Europos gyventojų senėjimo.

Labiausiai gyvenimo kokybe nepatenkinti naujųjų ES šalių, Italijos, Portugalijos ir Graikijos gyventojai, o Šiaurės šalių gyventojų nuotaikos šiuo atžvilgiu pakiliausios. Vis dėlto nemažai naujųjų valstybių narių piliečių sakosi esą optimistai, priešingai negu prancūzai, italai ar portugalai, kurių pesimizmu dalijasi ir vengrai bei bulgarai. Iš viso šiandien optimistų sumažėjo nuo 64 % (2003 m. tyrimo duomenys) iki 55 %.

Daugiau informacijos apie Europos gyvenimo ir darbo sąlygų gerinimo fondą English.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos