Navigācijas ceļš

Pacients ar pārsietu kāju

Ierosināti skaidrāki noteikumi, lai Eiropas iedzīvotājiem būtu vienkāršāk un drošāk saņemt medicīnisko aprūpi ārzemēs.

Vairums eiropiešu vēlas pēc iespējas labāku ārsta aprūpi netālu no mājām. Taču iespējams, ka citur ES ir pieejami labāki, ātrāki vai lētāki medicīniskie pakalpojumi, un tādā gadījumā būtu tikai taisnīgi, ja tos varētu izmantot ikviens Eiropas iedzīvotājs, kam nepieciešama ārstēšanās.

Shēma, kā eiropieši var saņemt medicīniskos pakalpojumus ārzemēs DeutschEnglishespañolfrançais, nebūt nav skaidrāka par skaidru. Jaunais priekšlikums centīsies sakārtot šo situāciju, pievēršoties:

  • pacientu tiesībām ārstēties citā ES valstī un saņemt kompensāciju par ārstēšanās izdevumiem pēc tādiem pašiem principiem kā valstī, kur viņi dzīvo;
  • augstiem veselības aprūpes standartiem visā ES;
  • Eiropas sadarbībai pārrobežu veselības aprūpes jomā.

Kad Eiropas Kopienu Tiesā sāka izskatīt vairākas lietas saistībā ar pārrobežu medicīnisko aprūpi, kļuva skaidrs, ka ir vajadzīgs risinājums, — un to piedāvā šis priekšlikums. Tiesa konsekventi sprieda, ka pacientiem jāatlīdzina ārstēšanās izdevumi. Pateicoties šim priekšlikumam, uzlabosies juridiskā noteiktība un pārredzamība pacientu tiesību jomā.

Vienmēr un visur pieejama augstas kvalitātes veselības aprūpe ir Eiropas pilsoņu prioritāte, kas apstiprināta nesen pieņemtajā Pamattiesību hartā danskDeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska.

Ja vēlaties doties neilgā ceļojumā uz citu ES valsti, jums vajadzētu parūpēties par Eiropas veselības apdrošināšanas karti. Ar tās palīdzību jums būs vieglāk saņemt medicīniskos pakalpojumus attiecīgajā ārvalstī, un ārstēšanās izdevumus jums atlīdzinās pēc šīs valsts sistēmas. Karti var pasūtīt bez maksas jūsu veselības apdrošināšanas iestādē.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites