Naršymo kelias

Gydytis ES bus paprasčiau - 04/01/2008

Sutvarstyta paciento koja

Siūlomos aiškesnės taisyklės, kad europiečiams būtų paprasčiau vykti gydytisį užsienį.

Dauguma europiečių nori gauti geriausias sveikatos priežiūros paslaugas kuo arčiau namų. Bet jeigu kitoje ES šalyje paslaugos yra geresnės, pigesnės ir jas galima gauti greičiau, europiečiai, kuriems tokios paslaugos reikalingos, turėtų turėti galimybę jomis naudotis.

Ne visada buvo aišku, kaip Europos gyventojai galėtų pasinaudoti medicininėmis paslaugomis užsienyje DeutschEnglishespañolfrançais. Naujuoju pasiūlymu siekiama tokią padėtį pakeisti ir užtikrinti:

  • pacientų teisę gydytis kitoje ES šalyje ir gauti už tai tokią pačią kompensaciją, kaip ir gydantis savo šalyje;
  • aukštus ES teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų standartus;
  • Europos šalių bendradarbiavimą teikiant sveikatos priežiūros paslaugas užsienyje.

Tokio pasiūlymo poreikis išryškėjo po to, kai Europos Teisingumo Teismui buvo pateiktos kelios su gydymusi užsienyje susijusios bylos. Visais atvejais Teismas pripažino, kad pacientams turėtų būti kompensuotos jų medicininės išlaidos. Patvirtinus siūlomas taisykles pacientų teisių srityje atsirastų daugiau teisinio aiškumo ir skaidrumo.

Europos piliečiams labai svarbu bet kur ir bet kuriuo laiku turėti galimybę naudotis kokybiškomis sveikatos priežiūros paslaugomis, tai pripažinta ir neseniai paskelbtoje Pagrindinių teisių chartijoje danskDeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska.

Jeigu į kitą ES valstybę narę vykstate trumpam, turėtumėte turėti Europos sveikatos kortelę.  Su ja užsienio šalyje paprasčiau gauti gydymo paslaugas, o medicininės išlaidos atlyginamos pagal toje šalyje veikiančią sistemą. Kortelę galite nemokamai užsisakyti savo šalies sveikatos priežiūros įstaigose.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos