Navigācijas ceļš

Stingrāka preču drošuma kontrole - 17/11/2008

 Rotaļlietas   © EC

ES, ASV un Ķīna paziņojušas, ka kopīgiem spēkiem aizsargās patērētājus no bīstamām precēm.

Katru nedēļu ES publicē tādu preču sarakstu, par kuru drošumu radušās bažas English . Vairums no tām ir ražotas Ķīnā, bet ievērojams daudzums ir arī no ASV un ES.

Šādi trauksmes signāli ir atgādinājums, ka “mēs nekad nedrīkstam atstāt novārtā drošības jautājumus, tiem jābūt vienai no galvenajām politikas prioritātēm”, teica patērētāju aizsardzības komisāre Meglena Kuneva English .

Ievērojot šo apņemšanos, komisāre Kuneva uzsāka preču drošības starptautisko nedēļu English , tiekoties ar Nensiju Nordu un Veju Čuaņdžongu — saviem preču drošības jomā strādājošajiem kolēģiem no ASV un Ķīnas.

Sanāksmē, kas notika Briselē 17. novembrī, viņi vienojās par vairākiem kopīgiem pasākumiem, proti, dot iespēju noskaidrot preču izcelsmi, uzlabot rotaļlietu drošuma standartus un apmainīties ar informāciju par iespējamu apdraudējumu. Paredzēti arī vairāki citi kopīgi pasākumi, piemēram, attiecīgo valstu tirgū pārdošanā esošu preču vienlaicīgas pārbaudes.

Pirms šīm sarunām ES un Ķīna vienojās, ka tās aktīvāk sadarbosies, lai kopīgi īstenotu spēkā esošo abu pušu nolīgumu par pārtikas drošību. Saskaņā ar pārskatīto nolīgumu arī Ķīnai ir pieejama ES sistēma, kas brīdina par kaitīgu pārtiku un dzīvnieku barību.

Šajā sarunās pirmo reizi tik augstas ES, ASV un Ķīnas amatpersonas tikās, lai apspriestu preču drošības jautājumus. Tā ir zīme, kas liecina par viņu apņēmību ciešāk sadarboties, lai panāktu augstus drošības standartus. Šie trīs lielie tirdzniecības partneri paredzējuši 2009. gadā sarīkot vēl vienu augsta līmeņa sanāksmi.

Pagājušajā gadā atsauca desmitiem miljonu Ķīnā ražotu rotaļlietu, jo bija bažas, ka tās var būt bīstamas. Aptuveni 80% no ES pārdotajām rotaļlietām ražotas Ķīnā.

Nesen visā pasaulē atsauca vai aizliedza Ķīnā ražotus piena produktus, jo tūkstošiem ķīniešu bērnu saslima pēc tam, kad bija dzēruši piena maisījumu, kam bija piejaukta indīga ķīmiska viela melamīns. Vismaz četri bērni nomira. Pēdējā laikā trauksmi izraisījusi arī dzīvnieku barība, zobu pasta, zivis un daži medikamenti.

Plašāk par patērētāju tiesībām

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites