Naršymo kelias

Griežtesnė nesaugių produktų kontrolė - 17/11/2008

Žaislai   © EC

ES, JAV ir Kinija skelbia vienijančios jėgas, kad apsaugotų vartotojus nuo pavojingų prekių.

Kiekvieną savaitę ES skelbia naują susirūpinimą dėl saugos keliančių produktų English sąrašą. Didžioji šių produktų dalis pagaminta Kinijoje, bet nemažai – ir JAV bei ES.

Gaunami signalai primena, kad „sauga visuomet turi būti vienas iš svarbiausių politinės dienotvarkės klausimų“, – sakė už vartotojų reikalus atsakinga Komisijos narė Meglena Kuneva English .

Laikydamasi šio įsipareigojimo, M. Kuneva susitikimu su Nancy Nord ir Wei Chuanzhongu, už produktų saugą atitinkamai JAV ir Kinijoje atsakingais kolegomis, pradėjo Tarptautinę produktų saugos savaitę English .

Lapkričio 17 d. Briuselyje surengtame susitikime jie susitarė bendradarbiauti keliose srityse: palengvinti produktų atsekamumą, tobulinti žaislų saugos standartus ir daugiau dalytis informacija apie pavojus saugai. Jie taip pat numatė daugiau bendrų įgyvendinimo veiksmų, pavyzdžiui, vykdyti daugiau jų rinkose parduodamų produktų patikrinimų.

Prieš šį susitikimą ES ir Kinija susitarė galiojančiame tarpusavio susitarime dėl produktų saugos numatyti daugiau bendrų kontrolės veiksmų. Pagal persvarstytą susitarimą Kinija taip pat įgis prieigą prie ES skubiųjų pranešimų apie nesaugius maisto produktus ir pašarus sistemos.

Šis susitikimas – tai pirmas kartas, kai ES, JAV ir Kinija susitiko tokiu aukštu lygiu svarstyti produktų saugos klausimų. Tai jų ryžto glaudžiai bendradarbiauti siekiant užtikrinti aukštus saugos standartus ženklas. Šios trys įtakingos prekybos jėgos kitą aukšto lygio susitikimą numato surengti 2009 m.

Praėjusiais metais iš rinkos buvo pašalinta dešimtys milijonų Kinijoje pagamintų žaislų baiminantis, kad jie gali būti pavojingi. Kinijoje yra pagaminta maždaug 80 % ES parduodamų žaislų.

Neseniai pasaulyje iš rinkų buvo pašalinti Kinijoje pagaminti pieno produktai arba uždrausta juos į rinkas teikti. Taip nuspręsta po to, kai tūkstančiai Kinijos vaikų susirgo išgėrę toksine chemine medžiaga melaminu užteršto pieno. Mirė mažiausiai keturi vaikai. Visai neseniai baimės dėl saugos sukėlė ir naminių gyvūnėlių ėdalas, dantų pasta, žuvies bei kai kurie farmacijos produktai.

Daugiau informacijos apie vartotojų teises

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos