Cesta

Počítačová klávesa se symbolem eura

Navrhovaná celoevropská pravidla dávají spotřebitelům při nakupování více práv.

Zákaznící i prodejci se zatím jen opatrně pouští do obchodování v jiných členských zemích EU, zejména pokud jde o nákupy po internetu. Z části je to způsobeno tím, že si nejsou jisti svými právy a povinnostmi – na různých místech v EU stále ještě platí různá pravidla. Spotřebitelé se obávají toho, že při nákupech v zahraničí nebudou dostatečně chráněni před podvody. Ani obchodníci nechtějí riskovat a vynakládat prostředky na zajišťování souladu s různými právními předpisy.

Navrhovaný právní předpis English nahrazuje čtyři stávající předpisy a zabývá se všemi aspekty nakupování: informacemi o výrobcích, smluvními podmínkami, dodávkou, vracením zboží i peněz, opravami, zárukami a stornem.

Stávající právní záruky jsou v některých zemích srovnatelné, nicméně podle nových předpisů by měli být spotřebitelé v celé unii chráněni lépe. I obchodníci by měli pocítit změnu k lepšímu a ušetřit na nákladech za dodržování předpisů.

Srovnání cen napříč EU ukazuje, že nakupovat v zahraničí se vyplatí. Jeden velký prodejce elektroniky například nedávno nabízel tentýž digitální fotoaparát za 198 eur ve Spojeném království, za 254 eur v Irsku, za 276 eur Belgii a za 306 eur na svých finských internetových stránkách. Na podobné rozdíly narazíte při nákupu iPodu, parfémů, nábytku, aut a oblečení.

„Je třeba vybudovat právní ochranu společnou pro celou EU, aby spotřebitelé měli takové záruky, které jim umožní nakupovat v zahraničí bez obav“ , uvedla evropská komisařka pro ochranu spotřebitele Meglena Kunevová.

Kromě ochrany spotřebitelů by předpis měl povzbudit obchodníky k expandování na nové trhy. Podle průzkumu English EU neprodává do zahraničí okolo 80 % obchodníků. Většina z nich by však o to stála, pokud by předpisy byly jednotné.

Zatím přicházejí o potenciální zákazníky na obrovské části trhu. Na internetu nakupuje okolo 150 milionů lidí – tedy třetina obyvatelstva unie. I když pouze 30 milionů z nich nakupuje zboží ze zahraničí, jejich nákupy představují 24 miliard eur z ročního obratu.

Nový předpis by měl:

  • stanovit, že zboží musí být dodáno do 30 dnů
  • poskytnout spotřebitelům čtrnáctidenní lhůtu na rozmyšlenou, během které by mohli zboží odříci (a ve lhůtě 30 dnů si nechat vrátit peníze)
  • zakázat znevýhodňující smluvní podmínky
  • stanovit společná pravidla pro dražby online a zvýšit ochranu proti obchodním taktikám využívajícím nátlak
  • poskytnout jednotný postup v případech, kdy je produkt vadný

 

Předpis musí schválit všech 27 členských států EU a Evropský parlament.

Práva spotřebitelů – další informace

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy