Naršymo kelias

Naujos taisyklės dėl pesticidų likučių kiekio maiste - 03/09/2008

Traktorius purškia javus pesticidais

Nuo rugsėjo 1 d. visoje ES įsigalios nauji vienodi leistino pesticidų likučių kiekio maiste standartai.

Naujaisiais standartais siekiama užtikrinti vartotojų apsaugą ir palengvinti prekybą bei importą. „Bet kurioje ES šalyje gaminamas ar į ją importuojamas maistas turi būti saugus visos ES vartotojams“, – aiškino už sveikatą atsakinga Europos Komisijos narė Androulla Vassiliou.

Nedidelis ant javų likęs pesticidų kiekis gali patekti į mūsų maistą ir kelti pavojų sveikatai. Siekiant sumažinti pesticidų poveikį ir išvengti bet kokio pavojaus sveikatai, nustatyti pesticidų likučių kiekio apribojimai.

J Pesticidų likučių teisės aktą English įtraukta apie 1 100 pesticidų, naudojamų ES ir jai nepriklausančių šalių žemės ūkyje. Šiuo aktu reglamentuojamas didžiausias leistinas pesticidų likučių kiekis įvairiuose produktuose: mėsoje, piene, daržovėse, vaisiuose, riešutuose, prieskoniuose, pašaruose ir t. t. Šie apribojimai taikomi ir šviežiems, ir perdirbtiems produktams. Pastarųjų atveju nustatant standartus atsižvelgta į skiedimo ir koncentravimo procesus.

Iki šiol Europos Sąjunga buvo nustačiusi apribojimus vieniems pesticidams, valstybės narės – kitiems. Vienoje šalyje leistinas ribas viršijantis pesticidų likučių kiekis  buvo priimtinas kitose šalyse. Kai kuriems pesticidams apskritai nebuvo taikomi jokie apribojimai. Dėl tokio nevienodumo buvo klaidinami tiek prekybininkai, tiek vartotojai.

Naujaisiais standartais atsižvelgiama į pažeidžiamiausių visuomenės grupių – ypač kūdikių ir vaikų – poreikius. Juos nustatant vadovautasi svarbiu principu: maisto sauga yra svarbesnė už augalų apsaugą.

Už šio teisės akto įgyvendinimą atsakingos ES šalių vyriausybės, bet Europos Komisija prižiūrės, kaip laikomasi jo nuostatų. Informaciją apie pesticidų likučių kiekio apribojimus konkretiems produktams rasite Komisijosinternetinėje pesticidų likučių duomenų bazėje English .

Informacinis lapas: pesticidų likučiai English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos