Navigācijas ceļš

ES palīdz skolēniem tikt vaļā no liekā svara - 28/08/2008

Bērni skolas pagalmā ēd augļus

Jauni plāni skolas bērniem par velti izdalīt augļus un dārzeņus - un paplašināt bērniem pieejamo piena produktu klāstu.

Pēc aplēsēm Eiropas Savienībā 22 miljoniem bērnu ir liekais svars. Vairāk nekā 5 miljoni bērnu ir tukli - un situācija tikai pasliktinās: paredzams, ka katru gadu šis skaits pieaugs par aptuveni 400 000.

Ēšanas paradumi, kas izveidojas bērnībā, parasti saglabājas arī turpmākajā dzīvē un tiek nodoti arī nākamajai paaudzei. Vairums eiropiešu jau tagad ēd pārāk maz augļu un dārzeņu - mazāk nekā Pasaules Veselības organizācijas rekomendētos 400 g dienā -, un jaunajai paaudzei ir tendence tos lietot mazāk un mazāk. To zinot, Komisijai ir jauns plāns mudināt bērnus ēst veselīgi.

Jau 2009. gadā Komisija vēlas par ES naudu izdalīt skolām bezmaksas augļus un dārzeņus DeutschEnglishfrançais. Pētījumi liek domāt, ka nabadzīgās ģimenes diez vai apēd ieteiktās piecas porcijas svaigu augļu vai dārzeņu dienā. Veselīgi pārtikas produkti par velti būtu labs papildinājums trūcīgo bērnu uzturam.

Izmaksas uz pusēm dalīs Eiropas Savienība un dalībvalstu valdības (nabadzīgākās valstis segs 25 %). ES gadā pavisam atvēlēs aptuveni 90 miljonus eiro.

Jau vairāk nekā 30 gadus darbojas līdzīgas programmas pienam DeutschEnglishfrançais. 2006. - 2007. mācību gadā 22 ES valstis saņēma 305 000 tonnas piena.

Tagad Eiropas Komisija grib programmā iekļaut arī citus piena produktus, kā sieru, jogurtu un paniņas. Jaunais plāns paredz iesaistīt arī vidusskolas. Jo vairāk skolu piedalīsies, jo vairāk bērnu mudināsim izvēlēties veselīgus un pirmšķirīgus piena produktus, nevis sliktas kvalitātes našķus un dzērienus.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites