Naršymo kelias

ES padės mokiniams netapti storuliais - 28/08/2008

Vaikai žaidimų aikštelėje valgo vaisius

Jau parengti nauji nemokamų vaisių ir daržovių dalybų mokiniams bei pieno produktų asortimento didinimo planai.

Apskaičiuota, kad Europos Sąjungoje 22 mln. vaikų sveria daugiau nei turėtų. Nutukusių vaikų yra per 5 mln. ir padėtis blogėja: prognozuojama, kad kasmet prie jų prisidės dar maždaug po 400 000.

Vaikystėje susiformavę mitybos įpročiai paprastai išlieka ir suaugus, o po to perduodami kitai kartai. Daugelis europiečių jau ir taip valgo per mažai vaisių ir daržovių – mažiau nei Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojami 400 gramų per dieną, o jaunoji karta jų valgo dar mažiau. Atsižvelgdama į tai Europos Komisija parengė naują sveiko maitinimosi propagavimo vaikams planą.

Nuo 2009 m. Komisija norėtų ES lėšomis mokyklose nemokamai dalyti vaisius ir daržoves DeutschEnglishfrançais. Tyrimai rodo, kad per dieną rekomenduojami penki švieži vaisiai ar daržovės sunkiausiai pasiekiami mažesnes pajamas gaunančioms šeimoms. Pradėjus nemokamai dalinti sveikus užkandžius, kukliausius išteklius turinčio jaunimo racionas gali iš tikrųjų pasikeisti.

Patiriamos išlaidos būtų dengiamos per pusę iš ES ir valstybės narės biudžetų (ne tokios turtingos šalys dengtų tik ketvirtadalį šių išlaidų). Visas ES indėlis per metus būtų apie 90 mln. eurų.

Panašios pieno dalijimo programos DeutschEnglishfrançais vykdomos jau daugiau kaip 30 metų. 2006–2007 mokslo metais 22 ES šalių mokyklose buvo išdalyta 305 000 tonų pieno.

Dabar Komisija norėtų išplėsti šias programas ir įtraukti kitų pieno produktų – varškės, jogurtų ir pasukų. Pagal naująjį planą nemokami produktai būtų dalijami ir vyresniems moksleiviams. Plečiant į programas įtrauktų mokyklų ratą, vis daugiau vaikų būtų skatinami vietoj menkaverčių užkandžių ir gėrimų rinktis sveikus bei kokybiškus pieno produktus.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos