Naršymo kelias

ES padeda gesinti gaisrus ir teikia pagalbą nukentėjusiesiems nuo potvynių - 25/08/2008

Krepšiu nešina senyva moteris brenda per kelius siekiantį vandenį.

Pasitelkus ES civilinės saugos mechanizmą greitai sureaguota į kelias Europos šalis šią vasarą ištikusias stichines nelaimes

Daugelis europiečių nekantriai laukia vasaros, žydro dangaus ir šiltų saulėtų vakarų, bet šiuo metų laiku būna ir ekstremalių, destruktyvių bei mirtį nešančių oro sąlygų.

Potvyniai ir miškų gaisrai – įprastas reiškinys Europoje vasarą. Didžiuliai potvyniai šią vasarą jau užliejo Rumunijos ir kai kurių jos kaimynių dalį, o vienu metu liepą Graikija tramdė daugiau kaip 65 siaučiančius gaisrus.

Abiem atvejais į pagalbą atėjo kitos ES šalys. Rumunijoje, Moldovoje ir Ukrainoje praūžus smarkioms liūtims, kurios nusinešė žmonių gyvybių ir sugriovė namų, šios šalys kreipėsi ES civilinės saugos mechanizmo English pagalbos, prašydamos atsiųsti specialios įrangos. ES koordinavo humanitarinius siuntinius – generatorius, valtis, palapines, siurblius ir kita. Bet kuri šalis nepriklausomai nuo to, ar ji ES narė, ar ne, prireikus gali šauktis pagalbos atliekant gelbėjimo ir atstatymo darbus ar prašyti humanitarinės pagalbos.

2007 metais 84 žmonės žuvo miškų gaisruose Graikijoje English. Buvo sunaikinta 2 700 km² miško, alyvmedžių giraičių ir dirbamosios žemės. Šįmet Graikija pagalbos paprašė liepą, kai Rodo saloje buvo stengiamasi užgesinti 15 km² degančio miško. Per ES civilinės saugos mechanizmą gaisrams gesinti buvo pasiskolinti penki kitų ES šalių orlaiviai.

Šiais metais ES jau skyrė paramos ir kitoms pasaulio šalims – Kinijai, Mianmarui, Bolivijai ir Ekvadorui, nusiuntusi įrangos ir pagalbos poreikius vertinančių ekspertų. Be 27 ES valstybių narių pagalbą teikia dar ir Islandija, Lichtenšteinas bei Norvegija.

Padeda ir ES Jungtinis tyrimų centras English, skelbiantis potvynių, žemės drebėjimų, gaisrų ir audrų prognozes, o vėliau juos stebintis palydovinėmis technologijomis. Ši informacija padeda nelaimės vietoje esantiems žmonėms reaguoti į stichines nelaimes greitai ir veiksmingai.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos