Navigatsioonitee

EL aitab tuld kustutada ja üleujutuste tagajärgi leevendada - 25/08/2008

Kotti kandev vanem naisterahvas põlvekõrguses vees sumpamas

Pärast abipalvete saamist mitmelt Euroopa riigilt käivitab EL kodanikukaitse mehhanismi.

Samas kui paljud eurooplased ootavad pikisilmi suve ja sellega kaasnevat sinist taevast ning sooje ja päikeselisi suveõhtuid, võib see aastaaeg kaasa tuua ka ekstreemset, etteaimamatut ning isegi surmatoovat ilma.

Üleujutused ja metsatulekahjud on Euroopas suve lahutamatu osa.Ulatuslikud üleujutused on sel suvel tabanud juba teatavaid Rumeenia piirkondi ja selle naaberriike. Kreeka võitles juulis samaaegselt rohkem kui 65 metsatulekahjuga.

Mõlemal juhul andsid teised ELi riigid abi. Kui paduvihmad käisid üle Rumeeniast, Moldovast ja Ukrainast, kustutades elusid ja hävitades hooneid, taotlesid kõnealused riigid ELi kodanikukaitse mehhanismi English kaudu konkreetset varustust. EL koordineeris annetusi, mille hulka kuulusid ka generaatorid, paadid, telgid ja pumbad. Iga riik võib hädas olles taotleda toetust kahjude leevendamiseks, humanitaar- ja ülesehitusabi. Selleks ei pea ilmtingimata olema ELi liige.

2007. aastal kaotas Kreekas metsatulekahjudes English elu 84 inimest ning 2700 km² metsa, oliivisalusid ja põllumaad läks tuleroaks. Sel aastal palus Kreeka abi juulis, kui Rhodose saarel tehti ponnistusi 15 km² suurusel alal lõõmavate metsatulekahjude kustutamiseks. ELi kodanikukaitse mehhanismiga tagati laen tulekahjude kustutamiseks ettenähtud viie õhusõiduki rentimiseks teistelt ELi liikmesriikidelt.

Väljaspool Euroopat on EL sel aastal juba abi andnud Hiinale, Myanmarile, Boliiviale ja Ecuadorile. Kõnealuse abi raames on antud nii varustust kui saadetud eksperte, kes hindavad, millist abi on vaja. Lisaks 27 ELi liikmesriigile annavad oma panuse ka Island, Liechtenstein ja Norra.

Täiendavat abi pakub ELi Teadusuuringute Ühiskeskus English, mis väljastab prognoose üleujutuste, maavärinate, tulekahjude ja tormide kohta, ning jälgib neid seejärel satelliittehnoloogia abil. See teave võimaldab inimestel loodusõnnetustele kiiresti ja tõhusalt reageerida.

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad