Navigācijas ceļš

Ne lielu vēderu, bet gan fizisko formu kā olimpiešiem! - 14/08/2008

Korpulenti tīņi pludmalē spēlē futbolu

Atkal notiek olimpiskās spēles, un olimpieši sit pušu ātruma, spēka un izturības rekordus. Atlēti cenšas realizēt savu maksimālo fizisko potenciālu, bet vairums cilvēku praktizē arvien mazkustīgāku dzīvesveidu.

Sportam ierādīta nozīmīga vieta ES stratēģijā pret iedzīvotāju aptaukošanos English, kas Eiropā un citur pasaulē jau sasniegusi epidēmijas apmērus. Aptaukošanās izraisa dažādus veselības traucējumus, piemēram, diabētu, sirds slimības un vēzi.

Parasti pie vainas ir slikti ēšanas paradumi un mazkustīgs dzīvesveids. Vidēji sešas stundas dienā eiropieši pavada sēžot, parasti pie televizora vai datora. Intensīvās fiziskās nodarbībās regulāri piedalās gandrīz viena trešdaļa pieaugušo, bet vairāk nekā pusei aktīvākām fiziskām nodarbēm laika neatliekot.

Izplūdis viduklis ir problēma ne tikai attīstītajās, bet arī jaunattīstības valstīs. PVO šo tendenci sauc jau par globālu epidēmiju. Dažās ES valstīs liekais svars ir gandrīz pusei pieaugušo un visumā ir daudz korpulentu pieaugušo. Eiropā aptuveni 30 % bērnu ir pārāk tukli.

Komisija vēlas, lai valstu valdības popularizētu sportu ne tikai kā sacensību, bet arī kā veselības uzlabošanas veidu. Ne jau pēc zelta medaļām jātiecas kā olimpisko spēļu atlētiem, bet jāsporto tādēļ, lai dzīvotu ilgāk. Pērn Komisija apvienojās komandā ar UEFA un popularizēja fizisko aktivitāti TV kampaņā English. Tika izveidots klips, kurā vīri ar alusvēderiņiem mēģina spēlēt futbolu, sēdēdami klubkrēslos.

Pasaules veselības organizācija pieaugušajiem iesaka katru dienu pasportot vismaz 30 minūtes. Bērniem fiziskās aktivitātēs jāpavada vismaz 60 minūtes.

Papildus veselības uzlabošanai sports attīsta arī tādas vērtības kā komandas gars, iecietība un godīga spēle. Par to jūnijā varēja pārliecināties Eiropas futbola čempionāta fani. Pirms katras spēles tika rādīta īsfilma, kurā bija uzfilmētas dažādās fanu emocijas, ko tie pauda, redzot vienus un tos pašus iesistos vārtus.

Šis klips ir vēl viens ES un UEFA kopīgais centiens kliedēt rasistisko noskaņojumu, kas dažus futbola mačus jau sabojājis, to vietā attīstot spēju baudīt universālo sporta pievilcību. Klipu rādīs arī Čempionu līgas nākamās sezonas spēlēs.

Vēl par ES un sportu English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites