Navigatsioonitee

Ajame end olümpialaste eeskujul vormi - 14/08/2008

Ülekaalulised teismelised rannas jalgpalli mängimas

Taas kord on maailm tunnistajaks ennenägematutele kiirus-, jõu- ja vastupidavussaavutustele olümpiamängudel.Samal ajal kui sportlased pingutavad end viimase piirini, väheneb aga enamiku inimeste füüsiline tegevus järjest enam.

Spordil on põhiosa rasvumise vastu võitlemise ELi strateegias English. Kõnealune probleem on saavutanud epideemilise taseme Euroopas ja mujal. Rasvumist seostatakse mitmete terviseprobleemidega, sealhulgas suhkrutõve, südamehaiguste ja teatavate vähkkasvajatega.

Põhisüüdlasteks on halvad toitumisharjumused ja vähene füüsiline tegevus. Eurooplased veedavad keskmiselt kuus tundi päevas istudes, tavaliselt kas arvuti või televiisori ees. Vähem kui kolmandik täiskasvanutest tegeleb regulaarselt füüsilise tegevusega ning üle poole väidab, et neil ei ole selleks rohkem aega.

Inimeste suurenev kehakaal ei ole probleemiks üksnes arenenud riikides, vaid ka paljudes arengumaades. Maailma Terviseorganisatsiooni sõnul on tegemist globaalse epideemiaga. Mõnedes ELi liikmesriikides on peaaegu pooled täiskasvanutest ülekaalulised või hädas rasvumisega. Umbes 30% Euroopa lastest on liiga tüsedad.

Euroopa Komisjon tahab, et liikmesriikide valitsused edendaksid mitte üksnes spordi võistluslikku külge, vaid ka sellest tulenevat kasu tervisele. Erinevalt sportlastest ei ole eesmärgiks võit, vaid pikem eluiga. Eelmisel aastal korraldas komisjon koostöös UEFAga telekampaania English füüsilise tegevuse propageerimiseks. Selles näidati vatsakaid mehi, kes üritasid tugitoolis istudes jalgpalli mängida.

Maailma Terviseorganisatsiooni soovitusel peaks täiskasvanud pühendama iga päev vähemalt 30 minutit mõõdukale füüsilisele tegevusele. Laste puhul peaks see aeg olema vähemalt üks tund.

Lisaks paremale tervisele edendab sport meeskonnavaimu, sallivust ja ausat mängu. Seda tuletati jalgpallifännidele meelde ka Euroopa jalgpallimeistrivõistluste ajal juunis. Iga mäng algas lühifilmiga, mis kajastas ühe ja sama värava löömist jälgivate erinevate jalgpallisõprade emotsioone.

Kõnealune videoklipp on samuti ELi ja UEFA ühine ettevõtmine, mille eesmärk on rõhutada ühist spordiarmastust vastukaaluks juba mõned jalgpallimatšid rikkunud rassistlikele avaldustele. Seda näidatakse ka järgmise hooaja Meistrite Liiga mängude ajal.

Lisateave: EL ja sport English

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad