Navigācijas ceļš

Marihuānas patēriņš pierimst pēc straujā kāpuma 90. gados - 30/07/2008

Īpaši ierīkota telpa kaņepju audzēšanai

Marihuānas popularitāte krītas jauniešu vidū.

Šī tendence izvērtēta marihuānai veltītā izdevumā English, kam būtu jākalpo par autoritatīvu atsauci jautājumā par šo narkotiku, kas joprojām ir strīdīga. Vairāk nekā 700 lappušu garais Eiropas Narkotiku un narkomānijas uzraudzības centra (EMCDDA) English izstrādātais dokuments šobrīd ir viens no izsmeļošākajiem pētījumiem.

Šī divu sējumu monogrāfija piedāvā vēsturisku ieskatu par marihuānu Eiropā, sākot ar kaņepju auga izmantojumu medicīnā 19. gadsimtā, beidzot ar tā legalizēšanu Lielbritānijā 20. gadsimta 60.gados, ieskaitot coffee shops fenomenu Nīderlandē. Tajā izvērtēti patēriņa veidi, ietekme uz veselību, ārstēšana, piedāvājums un tiesību akti, kā arī iedarbības stiprums un cena.

Marihuāna jau ilgu laiku ir ļoti populāra Eiropā, – gandrīz ceturtā daļa pieaugušo ir to pamēģinājusi vismaz vienu reizi. Bet tā ir arī arvien rosinājusi uz diskusijām politikas veidotājus, zinātniekus, policijas dienestus un aktīvistus.

"Līdz ar to pilsoņi ik dienas saskaras ar nebeidzamu informācijas plūsmu par marihuānu, – tā mēdz būt gan pamatota, gan kampaņveidīga un dažkārt maldinoša," apgalvo Eiropas Narkotiku un narkomānijas uzraudzības centra direktors Volfgangs Gecs.

ES dalībvalstis piemēro visdažādākos likumus un procedūras, – stingrākas un mazāk stingras. Ziņojums publicēts laikā, kad arvien pieaug bažas, ka mērenu sodu piemērojums marihuānas lietotājiem var kaitēt kopējai cīņai pret narkomāniju starptautiskā mērogā.

Eiropā marihuānas patēriņš strauji pieauga 90. gados, bet tagad, šķiet, ir sasniedzis maksimumu. Atsevišķās valstīs tas ir stabilizējies vai pat samazinājies. Citās pieaugums ir mazāk izteikts.

Ziņojums paredz stingrāku pārraudzību, norādot, ka regulārs patēriņš kļūst arvien izplatītāks. Tiek lēsts, ka trīs miljoni eiropiešu gandrīz ik dienas lieto marihuānu, tas ir, 1 % pieaugušo.

Narkotiku uzraudzības centrs publicē informāciju par narkotiku lietošanu English, kas savākta no narkotiku un narkomānijas uzraudzības centriem 30 valstīs, lai sniegtu pārskatu par Eiropas ar narkomāniju saistītajām problēmām. 1993. gadā izveidotais centrs atrodas Lisabonā, Portugālē.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites