Naršymo kelias

Kanapių vartojimas stabilizavosi - 30/07/2008

Specialiai apšviestoje patalpoje neteisėtai auginamos kanapės

Tarp jaunimo kanapių populiarumas mažėja.

Ši tendencija nagrinėjama ES kanapių vartojimo ataskaitoje, English kurioje pateikiama autoritetinga informacija apie vis dar daug ginčų keliantį narkotiką. Ši daugiau kaip 700 puslapių Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro English parengta ataskaita yra vienas iš išsamiausių iki šiol atliktų šios srities tyrimų.

Dviejų tomų veikale aprašoma kanapių istorija Europoje – kaip šis augalas XIX a. vartotas kaip vaistas, taip pat Nyderlandų vadinamųjų „coffee shop“ reiškinys ir narkotiko įteisinimas Jungtinėje Karalystėje XX a. septintame dešimtmetyje. Ataskaitoje aptariami kanapių vartojimo būdai, poveikis sveikatai, gydymas, tiekimas, teisės aktai ir netgi kainos gatvėse bei stiprumas.

Ilgą laiką Europoje kanapės buvo populiarus narkotikas – jo yra vartoję ketvirtadalis suaugusiųjų. Kanapių klausimas dažnai buvo ir politikos formuotojų, mokslininkų, už taisyklių taikymą atsakingų institucijų ir aktyvistų nesutarimų bei diskusijų objektas.

„Todėl apie kanapes visuomenė kasdien gauna daugybę informacijos. Dalis jos pagrįsta, bet dalis – agitacinė ir kartais klaidinanti“, – pasakė Agentūros direktorius Wolfgangas Goetzas.

ES šalyse kanapių vartojimo klausimas sprendžiamas įvairiai – taikomi įvairiausi įstatymai ir procedūros, kurie ne visur vienodai griežti. Ataskaita parengta vis labiau nerimaujant, kad švelnios bausmės už kanapių vartojimą bus kliūtis kovojant su tarptautiniu nusikalstamumu.

Praėjusio amžiaus dešimtame dešimtmetyje kanapių vartojimas Europoje augo, bet dabar nusistovėjo. Vienose šalyse jų vartojama panašiai kaip anksčiau arba net mažiau,kitose vartojimas padidėjo nežymiai.

Ataskaitoje raginama atidžiau stebėti kanapių vartojimą ir pažymima, kad vis daugiau žmonių jas vartoja nuolat –apie 3 mln. europiečių, t. y. apie 1 % suaugusiųjų, su kanapėmis nesiskiria beveik kasdien.

Agentūra renka ir skelbia informaciją apie narkotikus English iš 30 nacionalinių centrų, siekdama pateikti narkotikų problemų Europoje apžvalgą. Agentūra įsteigta 1993 m. ir įsikūrusi Lisabonoje (Portugalijoje).

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos