Navigācijas ceļš

Par samērīgām cenām mobilo tālruņu lietotājiem — ES atkal rīkojas - 17/07/2008

Divas pases uz Eiropas kartes, uz tām - mobilais tālrunis, kurā atvērts teksta ziņojums

Komisija ierosinās stingrākus pasākumus cīņā pret krāpšanos ar zvanu toņiem un pret augstajām maksām par īsziņām un mobilā interneta viesabonēšanu Eiropas Savienības valstīs.

Iedomājieties, ka esat devies ceļojumā uz Itāliju, un, pirmo reizi ieraudzījis Kolizeja amfiteātri, vēlaties dalīties savā saviļņojumā. Ko jūs darītu? Iespējams, jūs rīkotos kā daudzi citi, — izņemtu savu mobilo telefonu un aizrakstītu savam draugam vai mājiniekam. 

Bet jums, droši vien, pat prātā neienāktu, ka Eiropā šī ziņa, sūtīta pāri valstu robežām, maksā lielu naudu English . Viens ziņojums vien uz Itāliju aizbraukušam tūristam no Francijas var izmaksāt 0,30 eirocentus.Čehijas iedzīvotājs par to samaksātu 0,42 eirocentus. Savukārt britu atpūtniekiem Spānijā nāktos maksāt līdz pat 0,63 eirocentiem.

Par telekomunikāciju atbildīgā komisāre DeutschEnglishfrançais Viviāna Redinga norāda, ka maksa, kas šobrīd visās 27 ES dalībvalstīs ir vidēji 0,29 eirocenti, ir nepamatota, tāpēc tā jāsamazina līdz 0,11 eirocentiem.

„ES iedzīvotājiem jāļauj brīvi sūtīt īsziņas, par tām neplēšot deviņas ādas,” sacīja Redinga. „Viesabonēšanas maksas jau tā ir patukšojušas maciņus mobilo sakaru klientiem.”

Šoruden Komisija plāno iesniegt likumdošanas priekšlikumus, kas liks uzņēmumiem cenas pazemināt. Šogad tā būs jau otrā reize, kad Komisija rīkojas, lai atbalstītu mobilo tālruņu lietotājus. Jau 2007. gada jūnijā ES ierobežoja cenas par zvaniem English ārzemēs ES teritorijā.

Uz šādu soli Komisija izšķīrusies, nesagaidījusi uzņēmumu labprātīgu rīcību. Uz komisijas aicinājumu februārī samazināt viesabonēšanas maksu par īsziņām atsaucās tikai viens operators.

Eiropas Savienībā sūtītie 2,5 miljardi viesabonēšanas īsziņu gadā mobilo tālruņu lietotājiem izmaksā 10 reizes vairāk nekā savā valstī.

Komisija mēģinās viesabonēšanas klientiem aiztaupīt nepatīkamo pārsteigumu, saņemot rēķinu par mobilā interneta izmantošanu.

Papildus viesabonēšanas maksām Komisija izmeklē arī gadījumus, kad uzrādīta nepareiza cena par lejupielādējamiem zvanu toņiem. Veselu gadu pārbaudot vairāk nekā 500 tīmekļa vietņu Eiropas Savienībā, Norvēģijā un Īslandē, Komisija konstatēja, ka 80 % gadījumu ir tādi, kur varētu veikt turpmāku izmeklēšanu sakarā ar iespējamiem patērētāju aizsardzības tiesību pārkāpumiem. Līdzīgu pārbaudi 2007. gadā piedzīvoja aviosabiedrības English .

Atklājās dažādas problēmas, to skaitā cilvēki, kas lejupielādēja it kā bezmaksas zvanu toņus, tika negribot iesaistīti abonēšanā. Daudzu tīmekļa vietņu mērķauditorija ir bērni un jaunieši.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites