Navigatsioonitee

Õiglane pakkumine mobiilikasutajatele – EL tegutseb jälle - 17/07/2008

Euroopa kaardil, kahe passi peal asetsev mobiiltelefon, mille ekraanil on tekstisõnum

Komisjon kuulutab välja võitluse helinate allalaadimisega seotud pettuste ning rahvusvaheliste tekstisõnumite ja mobiilse Internetiga seotud kõrgete tasude vastu.

Oled puhkusel Itaalias ja tahad jagada rõõmu, mida pakub Colosseumi esmakordne nägemine. Mida sa teed? Enamik inimesi võtab välja oma mobiili ja saadab koju sõbrale või sugulasele tekstisõnumi.

Kuid sa ei pruugi teada, et piiriülesed tekstisõnumid võivad sulle Euroopas väga kalliks maksma minna English . Üks tekstisõnum Itaalias võib Prantsusmaa turistile maksma minna 30 senti. Tšehhist pärit inimene võib selle eest maksta 42 senti. Briti turistid võivad Hispaanias maksta kuni 63 senti.

Infoühiskonna ja meedia volinik DeutschEnglishfrançais Viviane Reding ütles, et sellised hinnad on põhjendamatud ning nende ülemmääraks tuleks kehtestada 11 senti. Praegu on 27 ELi liikmesriigis keskmine hind 29 senti.

„ELi kodanikel peaks olema võimalik saata piiriüleseid tekstisõnumeid ilma ülemäära kõrget hinda maksmata,” ütles Reding.„Rändlustasud on mobiilside klientide rahakotte juba liiga palju õhemaks teinud.”

Hindu vähendavate õigusaktide ettepanekud tehakse sel sügisel. See on juba teine kord viimase aasta jooksul, kui Euroopa Komisjon on mobiilikasutajatele appi tõtanud. Juba juunis 2007 seadis EL piirangud nende kõnede hindadele English , mis tehakse välismaale ELi piires.

Võitlusse asutakse sellepärast, et asjaomane tööstusharu ei langetanud hindu vabatahtlikult. Ainult üks operaator reageeris veebruaris komisjoni üleskutsele vähendada tekstisõnumite rändlustasusid.

2,5 miljardit rändlussõnumit, mida mobiilikasutajad igal aastal ELis saadavad, maksavad võrreldes kodumaal saadetud tekstisõnumitega enamgi kui 10 korda rohkem.

Komisjon tahab lahti saada ka ebameeldivatest üllatustest, mis saavad osaks rändlustarbijatele, kui nad saavad arve mobiiliga Internetis surfamise eest.

Lisaks rändlustasudele uurib Euroopa Komisjon lähemalt ka eksitavat teavet allalaaditavate helinate hindade kohta. Rohkem kui 500 veebisaidi uurimisest ELis, Norras ja Islandil ühe aasta jooksul ilmnes, et 80 % neist vajavad veel täiendavat uurimist tarbijakaitseseaduse võimalike rikkumiste tõttu. Samasugune kontroll lennuettevõtjate üle English toimus 2007. aastal.

Muude probleemide hulgas tuvastati, et eeldatavasti tasuta mobiilihelinaid alla laadivaid inimesi peteti lepingut sõlmima. Paljude selliste veebisaitide peamine sihtrühm on lapsed ja noored.

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad