Navigācijas ceļš

Ūdens un saule – baudiet šos vasaras priekus, nepakļaujot sevi briesmām - 14/07/2008

Daudziem vasara saistās ar ūdeni un sauli, un ir viegli aizmirst par briesmām.

Katru gadu Eiropas Savienībā ir aptuveni 200 000 nelaimes gadījumu baseinos un 50 000 negadījumu, kas saistīti ar izklaides braucieniem kuģos un laivās, seklo niršanu un citiem ūdens sporta veidiem.Bērniem slīkšana ir otrais izplatītākais nāves cēlonis.

Lielāko daļu ūdens negadījumu tomēr varētu novērst ar dažiem vienkāršiem drošības pasākumiem. Lai pasargātu tūristus, Eiropas Bērnu drošības alianse un ES pieņēmušas jaunas vadlīnijas viesnīcām, ceļojumu rīkotājiem un atpūtas un tūrisma nozares uzņēmumiem, kas ir aicināti:

  • pārbaudīt, vai peldvietas un ūdens izklaides aktivitātes nav riskantas jo īpaši bērniem
  • nodrošināt peldvestes un citu glābšanas inventāru un gādāt, lai to izmērs būtu atbilstošs
  • piesaistīt labi apmācītus darbiniekus un pieņemt ārkārtas rīcības plānu.

 

Dodieties mierīgu sirdi atvaļinājumā ar Eiropas veselības karti

Ja šovasar dodaties atvaļinājumā uz citu ES daļu, neaizmirstiet paņemt līdzi savu Eiropas veselības apdrošināšanas karti. Tāda karte ir aptuveni 173 miljoniem cilvēku – 36% ES iedzīvotāju. Pirms četriem gadiem ieviestā karte aptver neatliekamās veselības aprūpes pakalpojumus 31 Eiropas valstī (27 ES dalībvalstīs, kā arī Šveicē, Norvēģijā, Īslandē un Lihtenšteinā).

Šādu karti var saņemt visi, uz ko attiecas spēkā esošā sociālās drošības sistēma kādā no šīm valstīm. Tā ir bezmaksas. Lai to saņemtu, dodieties uz savu veselības apdrošināšanas iestādi. Bet ņemiet vērā, ka karte attiecas tikai uz valsts veselības aprūpi, nevis uz privāto veselības aprūpi.

Uzmanieties no saules

Ne vienmēr ir viegli izvairīties no uzturēšanās saulē vasarā. Izvēloties saules aizsarglīdzekļus English , izlasiet marķējumu, lai pārliecinātos, ka būsit pasargāts.

Izvēlieties līdzekļus, kas pasargā no abiem par bīstamiem atzītajiem saules starojumiem UVA un UVB. Neaizmirstiet, ka saules aizsarglīdzekļi, pat "saules staru bloķētāji", nevar nodrošināt pilnīgu vai neierobežotu aizsardzību. Un, pareizi tos izmantojot, līdzekļi ar faktoru 15-25 var būt tikpat efektīvi kā līdzekļi ar faktoru 50 un vairāk.

Vairumam ES pārdoto saules aizsarglīdzekļu tagad ir jauns, viegli saprotams marķējums, kas atbilst Komisijas ieteikumiem.

Bet nepaļaujieties vienīgi uz saules aizsarglīdzekļiem. Izvairieties no atrašanās saulē laikā, kad tā ir visaktīvākā, valkājiet drēbes, kas pasargā no saules, un rūpējieties, lai zīdaiņi un mazi bērni neuzturētos tiešā saulē.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites