Naršymo kelias

Vanduo ir saulė – rizikingos vasaros atrakcijos - 14/07/2008

Piktograma, kurioje vaizduojamas skėtis nuo saulės, metantis šešėlį ant laikrodžio nuo 11 iki 15 val.

Kasmet Europos Sąjungoje įvyksta apie 200 000 nelaimingų atsitikimų baseinuose ir apie 50 000 nelaimių plaukiojant valtimis, nardant ar užsiimant kitu vandens sportu.Paskendimas – antroji pagrindinė vaikų mirties priežastis.

Daugelių nelaimių vandenyje vis dėlto būtų galima išvengti pasitelkus keletą svarbių saugos priemonių.Europos vaikų saugumo aljansas ir ES parengė naujas gaires viešbučiams, kelionių organizatoriams bei laisvalaikio planavimo įmonėms. Jiems rekomenduojama:

  • tikrinti, kad maudyklos ir vandens pramogos būtų nepavojingos, ypač vaikams;
  • parūpinti plūdrumo priemones bei kitą įrangą ir užtikrinti, kad jos būtų tinkamų dydžių;
  • turėti gerai parengtą personalą ir gelbėjimosi planą.

 

Su Europos sveikatos draudimo kortele galėsite ramiai atostogauti

Jei šią vasarą atostogausite kitoje ES šalyje, nepamirškite pasiimti Europos sveikatos draudimo kortelės. Ją turi jau apie 173 mln. žmonių, t. y. 36 % ES gyventojų. Šios prieš ketverius metus įvestos kortelės turėtojai turi teisę į skubią medicinos pagalbą 31 Europos šalyje (ES šalyse, Šveicarijoje, Norvegijoje, Islandijoje ir Lichtenšteine).

Ši kortelė nemokamai teikiama beveik visiems šių šalių valstybinėms sveikatos priežiūros sistemoms priklausantiems asmenims. Kaip įsigyti šią kortelę, jums paaiškins jūsų sveikatos draudimo organizacija. Atkreipkite dėmesį: ši kortelė suteikia teisę tik į valstybines sveikatos priežiūros paslaugas. Privačioms sveikatos priežiūros paslaugoms ji negalioja.

Mėgaukitės saule protingai

Vasarą labai svarbu nepiktnaudžiauti saule . Rinkdamiesi apsaugos nuo saulės priemones English , atidžiai perskaitykite etiketę ir įsitikinkite, kad priemonės apsauga yra pakankama.

Rinkitės tas priemones, kurios saugo ir nuo UVA, ir nuo UVB spindulių. Atminkite, kad apsaugos nuo saulės priemonės – netgi tos, ant kurių užrašyta „visiškai nepraleidžia saulės spindulių“ – negali užtikrinti šimtaprocentinės apsaugos. Jei apsaugos nuo saulės priemonės, kurių apsaugos koeficientas yra 15–25, naudojamos tinkamai, jos yra lygiai taip pat veiksmingos kaip ir tos priemonės, kurių apsaugos koeficientas 50 ir daugiau.

Dauguma šiuo metu ES pardavinėjamų apsaugos nuo saulės priemonių pažymėtos naujomis, lengvai suprantamomis etiketėmis, kurios suderintos su Europos Komisijos rekomendacijomis.

Be šių priemonių, nuo saulės reikėtų saugotis ir kitais būdais: venkite saulės didžiausio jos aktyvumo valandomis, saugokite nuo tiesioginių saulės spindulių kūdikius ir mažus vaikus.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos