Navigācijas ceļš

Vai jūsu darba vide neapdraud veselību? - 13/06/2008

Celtnieks izmanto klēpjdatoru

Bīstama darba vide var dārgi maksāt darba ņēmējiem un uzņēmumiem Eiropā.

Ik 3,5 minūtes nomirst kāds ES pilsonis, kura nāve ir saistīta ar darba apstākļiem. Nav noliedzams, ka darba devējus apgrūtina slimības lapu, nelaimes gadījumu un apdrošināšanas radītās izmaksas, taču tās nav nekas, salīdzinot ar ciešanām un pārdzīvojumiem, ko rada slimība vai tuva cilvēka nāve. Par veselības lāpīšanu jāmaksā dārgi arī pašiem darba ņēmējiem un viņu ģimenēm, turklāt veselības aprūpes izmaksu slogu nes visa sabiedrība. Eiropa nevar atļauties miljoniem slimu darba ņēmēju.

Reaģējot uz jaunākajiem, visai satraucošajiem statistikas datiem, ES sāka divgadīgu Eiropas kampaņu par veselībai nekaitīgu darba vidi. Galvenais ir novērst riskus, apgalvo Eiropas Darba drošības un veselības aizsardzības aģentūra (OSHA). No vairuma problēmu varētu izvairīties, ja darba vietās būtu veikts pienācīgs riska novērtējums.

Darba devējiem ir morāls un juridisks pienākums aizsargāt savus darbiniekus. Kampaņā darba ņēmējus, uzņēmumus un organizācijas informē, kā atpazīt riskus. Mazajiem uzņēmumiem ieteikts sagatavot pašiem savu riska novērtējumu un izstrādāt aizsardzības plānus. Galvenā uzmanība veltīta augsta riska jomām, piemēram, būvniecībai, veselības aprūpei un lauksaimniecībai.

Vispirms jānoskaidro, kur slēpjas problēmas un kādas ir galvenās riska jomas — materiāli, iekārtas vai darba metodes. Te var nākt talkā paši darba ņēmēji. Svarīgi ir arīdzan saprast, kuras personas darba vietās ir pakļautas vislielākajam riskam: parasti grūtnieces, kā arī cilvēki ar invaliditāti un veselības problēmām.

OSHA iesaka, kā izvairīties no riska faktoriem, kā bīstamas darba metodes un materiālus aizstāt ar drošākiem, kā neatpalikt no tehniskā progresa, izglītot un informēt personālu. Aģentūra mudina arī izstrādīt labu profilakses politiku. Uzņēmumiem jāsaprot, ka ieguldījumi drošākā darba vidē DeutschEnglishfrançais atmaksājas. Veselīgi un motivēti darba ņēmēji strādā ražīgāk, un tieši viņu rokās ir Eiropas uzņēmumu konkurētspēja.

Riska novērtēšana — veselīgas darba vietas ķīla (OSHA)

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites