Naršymo kelias

Ar jūsų darbo vieta saugi? - 13/06/2008

Statybininkas naudojasi nešiojamuoju kompiuteriu

Pavojinga darbo aplinka brangiai kainuoja Europos darbuotojams ir bendrovėms.

Kas tris su puse minutės dėl su darbu susijusios priežasties ES miršta vienas pilietis. Atostogos dėl ligos, nelaimingi atsitikimai ir draudimo išlaidos apsunkina darbdavius, tačiau ši našta negali būti lyginama su jokiais pinigais neišmatuojama asmenine kančia ar artimojo netektimi. Didelę kainą moka ne tik darbuotojai ir jų šeimos; reikia nepamiršti, kad dėl to didėja ir sveikatos priežiūros sistemos išlaidos, už kurių padengimą atsako visa visuomenė. Europos lėšos yra ribotos, ir ji nepajėgtų apmokėti milijonų sergančių ar sužalotų darbuotojų sveikatos išlaidų.

Reaguodama į neseniai pateiktus nerimą keliančius statistinius duomenis ES pradėjo dvejų metų Europos saugios darbo vietos kampaniją. Europos darbuotojų saugos ir sveikatos agentūros (OSHA) teigimu, svarbiausia užkirsti kelią pavojui. Daugumos problemų būtų galima išvengti tinkamai įvertinus riziką darbo vietoje.

Darbdaviai yra morališkai ir teisiškai atsakingi už savo darbuotojų apsaugą. Per šią kampaniją darbuotojai, įmonės ir organizacijos informuojami, kaip nustatyti pavojus. Per kampaniją taip pat skatinama, kad mažosios įmonės pačios atliktų rizikos vertinimą ir rengtų prevencijos planus. Daugiausia dėmesio skiriama didelės rizikos sektoriams, tokiems kaip statybos, sveikatos priežiūros ir žemės ūkio.

Pirmiausia reikėtų nustatyti problemas bei rizikos sritis, pvz.: pavojų keliančias medžiagas, įrangą ar netinkamus darbo metodus. Tai padaryti gali padėti patys darbuotojai. Be to, svarbu nustatyti, kurie darbuotojai yra labiausiai pažeidžiami, pavyzdžiui: nėščios moterys, žmonės su negalia ir sveikatos problemų turintys asmenys.

OSHA pataria vengti rizikingų situacijų, pavojingus darbo metodus ir medžiagas pakeisti saugesniais, eiti koja kojon su technine pažanga, mokyti ir informuoti darbuotojus, kurti veiksmingą prevencijos politiką. Bendrovės turi suprasti, kad investicijos į darbo vietos saugumą DeutschEnglishfrançais bus naudingos finansiškai. Sveiki, motyvuoti darbuotojai yra našesni, o dėl to didėja Europos verslo įmonių konkurencingumas.

Rizikos vertinimas – saugių darbo vietų pagrindas (OSHA)

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos