Ścieżka nawigacji

Pora na ekologię - 03/06/2008

Logo Zielonego Tygodnia. Mapa świata na zgniecionym w kulkę papierze oraz hasło „Ziemia jest tylko jedna – nie zmarnujmy jej!”

Tegoroczna edycja Zielonego Tygodnia, którego obchody odbywają się w Brukseli, to okazja do dyskusji i zapoznania się z najnowszymi inicjatywami. A wszystko to pod hasłem „Ziemia jest tylko jedna – nie zmarnujmy jej!”.

Surowce naturalne, gospodarka odpadami, produkcja i konsumpcja – to tylko niektóre spośród tematów poruszanych w tym roku podczas Zielonego Tygodnia English (3–6 czerwca 2008 r.).

W ósmej już edycji tej imprezy ma wziąć udział kilka tysięcy osób.

Przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego, świata biznesu i administracji publicznej będą wspólnie poszukiwać odpowiedzi na niektóre spośród zasadniczych pytań:

  • Jak europejskie firmy mogą utrzymać konkurencyjność przy założeniu, że należy ograniczać zużycie zasobów naturalnych?
  • Czy duże projekty budowlane – takie jak stadion, który ma powstać w Londynie przed olimpiadą w 2012 r. – mogą w ogóle być ekologiczne?
  • Jak możemy stać się odpowiedzialnymi konsumentami?
  • Jaka jest najlepsza metoda recyklingu?
  • W jaki sposób Europa powinna rozwiązać coraz poważniejszy problem odpadów?
  • Jak sprawić, by transport stał się bardziej przyjazny dla środowiska?

Komisja ma przedstawić podczas Zielonego Tygodnia plan działania, którego głównym tematem będzie zrównoważony rozwój. Plan ten ma dotyczyć przede wszystkim produkcji, konsumpcji i polityki przemysłowej.

Zielony Tydzień jest też okazją do zaprezentowania nowatorskich projektów z całej Europy. W jego ramach odbędzie się uroczyste wręczenie europejskich nagród dla przedsiębiorstw, które wprowadziły najbardziej proekologiczne innowacje, a także nagród przyznawanych w ramach programu LIFE-Środowisko English, które trafią w ręce autorów wybranych nowatorskich projektów współfinansowanych przez Komisję.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w imprezach zaplanowanych na Zielony Tydzień mogą zgłosić się osobiście w budynku Charlemagne Komisji Europejskiej w Brukseli (rejestracja on-line została już zakończona).

Zielony Tydzień na żywo (transmisja internetowa) DeutschEnglishfrançais

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki